e-female.gr

e-female.gr (http://www.e-female.gr/forum/index.php)
-   Σχέσεις (http://www.e-female.gr/forum/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Πως κανεις εναν αντρα να τρεχει πισω σου? (http://www.e-female.gr/forum/showthread.php?t=983)

natalia 19-06-13 20:37

Πως κανεις εναν αντρα να τρεχει πισω σου?

Καλησπερα κοριτσαρες! Οσες εχουν διαβασει προηγουμενα θεματα θα ξερουν ολα οσα εχουν γινει με μενα και τον "δικο" μου. Για οσες με διαβαζουν πρωτη φορα θα ηθελα να πω πως παω τωρα στη Β' Λυκειου και εχω ηδη πανω απο 2 χρονια σχεση με ενα παιδι απο αποσταση. Θα ηθελα καποιες συμβουλες σχετικα με το πως να τον κανω να τρεχει πισω μου να φοβαται μη με χασει ειναι απο μακρια οποτε ειναι πιο δυσκολο. Και ενα επιπλεον στοιχειο π πρεπει να σας δωσω ειναι πως η ζηλεια για αυτον ειναι κατι τρομερο ζηλευει αφορητα και οταν τον κανω να ζηλευει εστω και αθελα μου γινεται τρελος δε μου μιλαει και τσακωνομαστε. Απλα μερικες φορες οπως χθες και σημερα δε θελει να μου μιλαει το βλεπω στο τροπο του..μ λεει μπορει να σε παρω μετα και δν με παιρνει μπαινει φβ παιζει λολ και εμενα μπορει να με θυμηθει αργα το βραδυ..αυτο πρεπει να το αλλαξω πρεπει να τον κανω να τρεχει να ενδιαφερεται και να μη ξανατολμησει να με γραψει..καμια ιδεα?:tongue:

nana1974 21-06-13 12:23

Αγαπητή Ναταλία, καταρχάς θα πρέπει να ξέρεις και εσύ η ίδια ότι οι σχέσεις από απόσταση είναι δύσκολες και για να έχουν διάρκεια θα πρέπει να έχουν γερά θεμέλια. Αν νιώθεις κάτι για τον φίλο σου μην τον τιρανάς γιατί δεν θα καταφέρεις τίποτα. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τρώγεσαι μόνη σου και χωρίς τα αποτελέσματα που θέλεις, το λες άλλωστε και η ίδια. Αν πραγματικά θέλεις να είστε μαζί θα πρέπει να σταματήσεις να φέρεσαι ανώριμα και να προσπαθήσεις να τον καταλάβεις και να έχετε μια υγιή σχέση. Αν είναι καλό παιδί και αυτός όλα θα πάνε καλά. Θα σε παίρνει πιο συχνά τηλέφωνο και θα έχει και ο ίδιος την ανάγκη να σε νοιώθει "συνέχεια δίπλα" του. Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να κάνεις κάποιον να "τρέχει από πίσω σου" είναι η ειλικρίνεια μεταξύ σας και πάνω απ' όλα θα πρέπει να μάθεις να σέβεσαι εσύ η ίδια τον εαυτό σου και να μην άσκοπα παιχνίδια του.
Άλλωστε είσαι αρκετά μικρή και θα πρέπει να ασχοληθείς και με το διάβασμα σου. Μην το παραμελείς γιατί αργότερα μπορεί να το μετανιώσεις. Θα πρέπει να έχεις κάποιους στόχους και αν θέλει και αυτός να είστε μαζί όλα θα πάνε καλά.
Θα πρέπει να του δείξεις ότι είσαι ξεχωριστή και ότι δεν ανήκεις στην μάζα των κοριτσιών. Αυτό από μόνο του αρκεί.:smile:

natalia 21-06-13 19:12

Ναι..το προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι παντα ειλικρινης και ηρεμη και τον παιρνω τηλεφωνο του δειχνω αυτα που νιωθω..εκεινος εχει αρχισει να μου λεει πως δεν θα μου δειχνει καθε μερα αυτα που νιωθει γιατι θα τον βαρεθω θα πρεπει να τα κερδιζω με το σπαθι μου και ετσι θα εχει νοημα και δεν θα βαρεθω για να τον χωρισω..εμενα ομως ολο αυτο αντι να με φερνει πιο κοντα του με απωθει περισσοτερο...

nana1974 21-06-13 19:51

πόσο χρονών είναι ο φίλος σου;

natalia 21-06-13 23:45

Ενα χρονο μεγαλυτερος και οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολη ηλικια για τα αγορια

nana1974 25-06-13 12:37

Από αυτά που λες καταλαβαίνω ότι το αγόρι σου ή σου το παίζει δύσκολος και σκληρός ή είναι λίγο "βαρύς". Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος είναι να του εξηγήσεις με όμορφο τρόπο ότι σε έχει κουράσει η όλη κατάσταση και ότι θέλεις να σου δείχνει και αυτός κάποια πράγματα. Δεν μπορούμε άλλωστε για όλα να παλεύουμε και να αγωνιζόμαστε για να τα αποκτήσουμε. Μετά από κάποιο καιρό όλα αποκτούν την ροή τους.
Και από την άλλη, μην τα παίρνεις όλα εγωιστικά. Χαλάρωσε λιγάκι και στην τελική μην του δείχνεις συνέχεια και με έντονο τρόπο ότι σε ενοχλούν κάποια πράγματα. Κάνε και εσύ ότι σου κάνει, με σκοπό όμως να καταλάβει ότι κάτι σε ενοχλεί για να μπορέσει να αλλάξει την συμπεριφορά του και όχι για τον έχεις του χεριού σου. Γιατί να θυμάσαι ότι όλα είναι τροχός και γυρίζει.

natalia 01-07-13 18:25

Ναι αυτο το διαπιστωσα η αλη8εια ειναι κ ελπιζω να 3αναγυρισει. Σε ευχαριστω πολυ και εχεις δικιο τελικα. Θα προσπαθησω να κανω αυτα που μου ειπες. Να εισαι καλα =))

barbie 02-07-13 19:51

Παράθεση:

Αρχική δημοσίευση από natalia (Μήνυμα 6399)
Ναι..το προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι παντα ειλικρινης και ηρεμη και τον παιρνω τηλεφωνο του δειχνω αυτα που νιωθω..εκεινος εχει αρχισει να μου λεει πως δεν θα μου δειχνει καθε μερα αυτα που νιωθει γιατι θα τον βαρεθω θα πρεπει να τα κερδιζω με το σπαθι μου και ετσι θα εχει νοημα και δεν θα βαρεθω για να τον χωρισω..εμενα ομως ολο αυτο αντι να με φερνει πιο κοντα του με απωθει περισσοτερο...

φούντας version 2013. καλύτερα να περιοριστεί στο λολ το παληκαρακι.γιατί εσύ μια χαρά έφηβη μου φαίνεσαι και έναν υγιή έφηβο θες δίπλα σου και όχι τον κύριο "στέλλα κρατάω μαχαίρι". :crazy:

natalia 06-07-13 14:57

Χαχαχα αυτο ακριβως! Ομως δεν βρισκω αυτοεπεποιθηση να υψωσω το αναστημα μου..τον αφηνω να με καταπαταει καθε μερα

barbie 08-07-13 20:36

χάνεις τα καλύτερα σου χρόνια έτσι. και αν από τώρα βάζεις το στίγμα σου σε κάθε φλέρτ ή σχέση θα μπορείς και στην πραγματική ζωή.έλαααα σήκωσε τ αναστημά σου...είσαι στο peak της ζωής σου,μην χαραμίζεσαι.σίγουρα θ υπάρχουν εφηβικά βλέμματα αγοριών που θα λιώνουν για σενα και δεν θα το παίζουν ψευτομαγκάκια....

Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 10:02 (GMT +2)

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2014 Jelsoft Enterprises Limited