Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 06:11 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Γεια σας! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
maria_mango
νέο μέλος
maria_mango's Avatar

Η maria_mango, μπήκε στην παρέα στις 23-07-13, μας γράφει από Αθηνα, και έχει δημοσιεύσει 1 μηνύματα.

maria_mango is offline maria_mango is offline  
Smile Γεια σας!
Με λενε Μαρια,ειμαι 22 χρονων (σε 4 μερες) και μενω στην Αθηνα!
Ο λογος που γραφτηκα σε αυτο το site ειναι οτι ψαχνω να γνωρισω ατομα,με την ελπιδα μιας φιλιας. Επελεξα συνειδητα αυτον τον τροπο,για αυτο σας παρακαλω να μην μου πειτε "μπορεις να γνωρισεις ατομα εκτος ιντερνετ" κλπ.
Ζηταω ατομα τα οποια να ειναι ανοιχτα στην διαφορετικοτητα,προπαντως να την εχουν αποδεχτει,και να ειναι με το δικο τους τροπο μερος αυτης. Ολοι ειμαστε διαφορετικοι,απλα μερικοι ειναι μερος της μαζας,και αυτο ειναι το χειροτερο.
Αυτο που θα ηθελα για αρχη ειναι να γνωρισω ατομα με τα οποια να μπορω να βγαινω για ενα καφε,μια βολτα,να παμε να δουμε ταινια,να παμε για φαγητο,να πηγαινουμε σε μουσεια,εκθεσεις,θεατρο,συναυλιες και να μαζευομαστε στα σπιτια μας για επιτραπεζια κλπ... Με την ελπιδα οτι αυτη η συναναστροφη να γινει μια γερη και δυνατη φιλια!
Αυτο που θελω ειναι να βρω ατομα που να ενδιαφερονται και για ουσιαστικα πραγματα,οχι απλα για γκομενους,νυχια,μαλλια και shopping.. το ειχα αυτο και δε μου αρεσε,δεν ειχε να μου προσφερει τιποτα.
Για κανενα λογο και σε καμια περιπτωση δε θελω επαφες με ατομα που κανουν χρηση ναρκωτικων(ισχυει και για την κανναβη αυτο),η ατομα που πινουν πολυ αλκοολ!
Δεν μου αρεσει καθολου να πηγαινω σε clubs,προτιμω pubs η μπαρακια πιο χαλαρα. Απο μουσικη ακουω τα παντα εκτος απο ελληνικα σκυλαδικα (αν και μερικες φορες μπορει να ακουσω λιγο Βισση :p ),με προτιμιση ξενη rock,low bap,jazz.
Σπουδαζω συντηρηση εργων τεχνης,και μου αρεσει παρα πολυ αυτο το αντικειμενο!
Επισης μου αρεσει πολυ να διαβαζω βιβλια,λογοτεχνικα και εσωτερικης αναζητησης πιο πολυ,να βλεπω ταινιες(ψυχολογικα θριλερ,animation,ταινιες εποχης,ασπρομαυρες ταινιες,κωμωδιες και ελληνικες παλιες ταινιες. Δε μου αρεσουν καθολου οι ταινιες φαντασιας-τις βαριεμαι). Μου αρεσει να τραβαω φωτογραφιες και να ασχολουμαι με το αντικειμενο(εκθεσεις,βιβλια κλπ),τρελαινομαι να μαγειρευω (εχω κανει και το πρωτο ετος σε σχολη,μετα ηρθε η οικονομικη κριση :p) και να κανω γιογκα! Εχω αδυναμια στα ζωακια,ειδικα στις γατες. Εχω μια σχεση εναμιση χρονο,μενουμε μαζι,εχουμε και ενα σκυλο και μια γατα.
Νομιζω τα ειπα ολα! Για οποιαδηποτε πληροφορια,ρωτηστε με! Ελπιζω σε καποια ανταποκριση,ειτε για γνωριμια μεσω του διαδικτυου,η ακομα καλυτερα για μια γνωριμια απο κοντα!
Reply With Quote
nana1974
τακτικό μέλος
nana1974's Avatar

Η nana1974, μπήκε στην παρέα στις 21-06-13, και έχει δημοσιεύσει 90 μηνύματα.

nana1974 is offline nana1974 is offline  
Από περιέργεια θα ήθελα να σε ρωτήσω τι σε οδήγησε σε αυτόν τον τρόπο αναζήτησης φίλων ή να το θέσω διαφορετικά, διερεύνησης του κύκλου σου;
Last edited by nana1974; 24-09-13 at 10:24..
Reply With Quote
DIALOGOS
τακτικό μέλος
DIALOGOS's Avatar

Ο DIALOGOS, μπήκε στην παρέα στις 24-07-13, και έχει δημοσιεύσει 98 μηνύματα.

DIALOGOS is offline DIALOGOS is offline  
Το ότι κάνεις ένα άνοιγμα στο να γνωρίσεις ανθρώπους και μέσω του διαδικτύου,όχι μόνο δεν αξίζει κάποια κριτική αλλά απεναντίας σε τιμάει κιόλας.Πιστεύω ότι τόσο στον πραγματικό κόσμο όσο και στο διαδίκτυο,όταν εκφράζουμε τα ενδιαφέροντα μας,τις σκέψεις μας,τις ευαισθησίες μας....οι άνθρωποι έρχονται απο μόνοι τους κοντά μας και μάλιστα όσο προχωράει ο καιρός τόσο μας πλησιάζουν άνθρωποι που επιθυμούμε περισσότερο.Παρουσιάζεις ένα πλούσιο βιογραφικό ενδιαφέροντων,γνώσεων, ευαισθησιών.Σε όποιο site κι αν βρεθείς όπως και σε όποια παρέα στον πραγματικό κόσμο,απλά βγάζε όλα αυτά απο μέσα σου και χτίσε με αυτά την έκφραση σου.Αυτό και μόνο είναι αρκετό για να βρείς αυτό που ζητάς.Εδώ λχ μπορείς να αναρτήσεις θέματα με αυτά που σε ενδιαφέρουν ή να συζητάς σε θέματα που σε ενδιαφέρουν.
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

Η barbie, μπήκε στην παρέα στις 02-02-12, και έχει δημοσιεύσει 484 μηνύματα.

barbie is online barbie is online  
είμαι του ελληνικού σκυλάδικου , η βισση της παλιας version μ άρεσε πολύ , είμαι μέλος σε παραδοσιακούς χορούς , διαβάζω απείρως και άπειρα βιβλία. έχω μια κλίση στην παρά-ψυχολογία ,και συγκατοικώ μ ενα χοντρούλη χαμστερ και ένα άσπρο νανοκουνελάκι.

υ.γ. : εδώ σε θέλω καρδιά μου ...... α ρε παολάρααααα
ποτέ στη ζωή σου να μη φοβάσαι να το τολμάς.μα να μην τολμάς να φοβάσαι..
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

νανά είσαι όλαααα τα λεφτά..... ρωτάς το μαράκι πως και αναζητά φιλίες μ εναλλακτικό τρόπο και εσύ δεν μας έχεις πει πώς και έχεις σελίδα sextoys για υπογραφή σου. εσύ γιατί υποστηρίζεις το εναλλακτικό σεξάκι?? που και στην τελική μαγκιά σου .ειλικρινά θέλω να μάθω γιατί υπογράφεις μ αυτήν την σελίδα.
Last edited by barbie; 27-07-13 at 20:08..
Reply With Quote
DIALOGOS
τακτικό μέλος
DIALOGOS's Avatar

Χεχεχε....αν μου επιτρέπεται ένα σχόλιο επι του σχολίου....σε ένα φόρουμ όπου επικρατεί το άρωμα γυναίκας, η υπογραφή με ιστοσελίδα sextoys απο μια γυναίκα θα μπορούσε να είναι και ένας τρόπος διαμαρτυρίας για το σεξουαλικό αναλφαβητισμό (σε ότι αφορά τη γυναίκα) που παρουσιάζουμε οι άντρες.Με άλλα λόγια είτε άλλοι αγνοούμε,είτε εθελοτυφλούμε ή και βαριόμαστε και τελικά ερωτικά γινόμαστε ελάχιστοι οπότε λογικό είναι κάποιες φορές κάποια συσκεύη να μας συμπληρώνει ή ακόμα και να μας αντικαθιστά.

Όμως για να μην τα έχετε και εντελώς μαζί μας,μπορεί πράγματι να μην προσφέρουμε το μέγεθος της ερωτικής ευχαρίστησης για το οποίο έχετε κατασκεύαστει να προσλαμβάνετε (σαν σώμα και σαν ψυχολογία),ωστόσο ο εφεύρετης του πρώτου σεξουαλικού παιχνιδιού για γυναίκες ήταν άντρας.Πάνω σε αυτήν την ιστορία στηρίζεται και το σενάριο της αισθηματικής ταινίας Hysteria που μπορείτε να δείτε δωρεάν και απ το blog του Filmer. Αξίζει κανείς να ταξιδέψει σε εκείνα τα χρόνια του σκοταδισμού όπου η διεκδίκηση ,απ την γυναίκα ,της ερωτικής της ευχαρίστησης θεωρούνταν συνώνυμη με νευρασθένεια (υστερία).Βέβαια,ο σκοταδισμός αυτός συνεχίστηκε και αργότερα (Φρόϋντ) με την διάκριση του γυναικείου οργασμού σε έναν ανώτερο (κολπικό) και έναν πιο ανώριμο (κλειτοριδικό) που βεβαίως σήμερα έχει καταρριφθεί η άποψη αυτή.Ωστόσο,ο σκοταδισμός και η μυθολογία γύρω απ την ερωτική ζωή της γυναίκας ,ακόμα και σήμερα,δεν έχει εκλείψει εντελώς και σε αυτό χμμμ έχετε κι εσείς κάποιες ευθύνες.

Βιολογικά είστε ανώτερος οργανισμός απο εμάς.Μορφωτικά και κοινωνικά αποδείξατε ότι είστε ισάξιες.Νομίζω ότι ο αγώνας σας πρέπει να εστιασθεί στον έρωτα προωθώντας τα δικαιώματα στην ικανοποίηση σας(σωματική και ψυχική).Αυτό μην περιμένετε να γίνει με τιμωρητικές (ευνουχιστικές) συμπεριφορές προς τον άντρα (πχ με συνεχή εναλλαγή συντρόφων, σκληρότητα απέναντι στο φλέρτ κλπ).Είμαστε λίγο πιο αργόστροφοι και κυρίως ανώριμα παιδιά,οπότε αυτό που μας χρειάζεται είναι να μας διδάξετε περισσότερα πράγματα για την θηλυκή φύση.
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

αγαπητέ μου πολύ επιμορφωτικά τα όσα μας παρέθεσες αλλά ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχουν πλέον άντρες που θ έχουν την υπομονή και όλη την καλή διάθεση ν μάθουν για την εκάστοτε γυναικεία ψυχοσύνθεση?? μην απατόμαστε, ο μάγκας ο σωστός και το γνήσιο αρσενικό έχει πια χαθεί.δε λέω,υπάρχουν και οι εξαιρέσεις και τυχερές όσες κοπέλες γευτήκαν την εξαίρεση. το φλερτ χάθηκε.ή αν γίνεται ,γίνεται η με αισχρό τρόπο ή με σαχλό. η οικονομική κρίση έχει μαντρώσει τ αρσενικά και από κυνηγοί που οσμίζονται τ άρωμα γυναίκας και ορμούν ,έχουν γίνει σκυλάκια σαλονιού. και πάλι ξαναλέω υπάρχουν και οι εξαιρέσεις και μπράβο στα παληκάρια που δεν έχουν επιτρέψει στην αφραγκία,στον πληγωμένο εγωισμό και στ απωθημένα από τις πρώην ,να χάσουν την αρσενικη ταυτοτητά τους.
Reply With Quote
DIALOGOS
τακτικό μέλος
DIALOGOS's Avatar

Φίλη μου,έθεσες αρκετά θέματα προς διευκρίνηση.Ας ξεκινήσουμε απ τη γυναικεία ψυχοσύθενση ; Τι πράγμα είναι αυτό ; Είναι κάτι αόρατο,αφηρημένο ; Άν μιλάμε για σχέση μιας νύχτας που πολλές φορές είναι και βουτηγμένη στο αλκόολ,ναι είναι κάτι που μπορεί να περάσει απαρατήρητο.Άν όμως μιλάμε για μια σχέση που θα έχει και ένα αύριο και ακόμα περισσότερο για μια σχέση με μια κοπέλα που σε ενδιαφέρει λίγο παραπάνω,τότε ο ψυχισμός της είναι κάτι εξίσου υπαρκτό όσο το ίδιο το κορμί της.Τον βλέπεις στο χαμόγελο της,στα μάτια της, στην γενικότερη διάθεση της (μέρος της οποίας είναι και η ερωτική της διάθεση),στον ερωτισμό που εκπέμπει.Άν ερωτευτείς λοιπόν και πολύ περισσότερο αν αγαπήσεις το άτομο αυτό,όχι απλά έχεις την υπομονή και την διάθεση αλλά πολύ παραπάνω έχεις την επιθυμία,τον διακαή πόθο να καταλάβεις την ψυχή αυτού του ανθρώπου.Σίγουρα δεν είναι εύκολο πράγμα να είσαι γυναίκα.Και μόνο οι μεταβολές που συμβαίνουν κάθε μήνα στο σώμα σας και επιδρούν και στην ψυχολογία σας.....είναι κάτι που ούτε ώρες δεν θα μπορούσε να αντέξει ένας άντρας να του συμβαίνει.Η βιολογία σας αλλά και οι πιέσεις (κοινωνικές,ψυχολογικές κλπ) που μπορεί να δέχεστε σας κάνουν πολλές φορές να ξεσπάτε ξαφνικά κι ίσως και με θορυβώδη τρόπο,σας κάνουν ακατανόητες ή και δυσπρόσιτες.Μην περιμένετε όλα αυτά να γίνονται ,ως δια μαγείας, αντιληπτά απ τον άντρα.Ακριβώς σε αυτό το σημείο χρειάζεται τη βοήθεια σας,χρειάζετε λίγο μετά την έκρηξη σας,να του δώστε κάποιες εξηγήσεις.
Reply With Quote
DIALOGOS
τακτικό μέλος
DIALOGOS's Avatar

Σε ότι αφορά το θέμα της μαγκιάς χμμμ έχει αρκετά σημεία που μπάζουν. Πίσω απ την μαγκιά μπορεί να κρύβεται και η ψευτομαγκιά ή και το <<τζάμπα μάγκας>>.Στην εφηβεία μου (και πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει στα περισσότερα αγόρια) θεωρούσα ότι το να μπορεί να είναι κάποιος άνετος με όλες τις γυναίκες,να μη μασάει και να λειτουργεί σαν αρσενικό με όποια γυναίκα περνάει απο δίπλα του...θεωρούσα ότι είναι αυτά που πρέπει να πετύχει ένας άντρας.Στην πορεία όμως κατάλαβα ότι είναι πολύ πιο σημαντικό το να μπορείς να λές ότι σε έχει κερδίσει μια γυναίκα,έχεις κατακτηθεί απο αυτήν,έχεις αναθεωρήσει πολλά εξαιτίας της,την αγάπησες.Στον πραγματικό έρωτα κόβεται ο βήχας ακόμα και στον πιο σκληρό μάγκα.Δεν είναι ευχάριστο να νιώθεις να σου συμβαίνει κάτι τέτοιο (να χάνεις τη γη κάτω απ τα πόδια σου δηλαδή) αλλά σηματοδοτεί κάτι όμορφο (έχεις ερωτευτεί).Απ την άλλη βέβαια έχεις να αντιμετωπίσεις την καζούρα απ τους άλλους άντρες,να ακούσεις και κανένα δυο κοσμητικά επίθετα,να κοντραρισθείς με την εικόνα που η κοινωνία (άρα και οι άντρες και οι γυναίκες) έχει φτιάξει για τον άντρα και που λίγο πολύ τον θέλουν πάντα ψύχραιμο,συνεπώς με μπόλικη δόση αναισθησίας.Και για να το συνδέσω και με την πρώτη παράγραφο δεν γίνεται να είσαι <<μάγκας>> και ταυτόχρονα να ενδιαφέρεσαι και για την γυναικεία ψυχοσύνθεση.

Σε ότι αφορά το φλέρτ,πράγματι όλοι δεν φλερτάρουν με τον ίδιο τρόπο. Κάποιοι είναι πιο άσσοι,κάποιοι άλλοι πιο μέτριοι.Το να είσαι όμως ευγενικός με μια γυναίκα,να μη γίνεσαι αισχρός, να μην την προσβάλεις, δεν θα πρέπει να το συσχετίζουμε με την ικανότητα του άντρα να φλερτάρει αλλά με τον ίδιο του τον αντρισμό.Στο πρόσωπο κάθε γυναίκας αντικατοπτρίζεται και η μάνα μας και η αδερφή μας αλλά ακόμα περισσότερο μια υποψήφια μάνα των παιδιών μας.Μιλάμε δηλαδή για έννοιες που δίνουν μια ιδιαίτερη ομορφιά και αξία στη ζωή μας και συνεπώς μόνο με σεβασμό οφείλουμε να στεκόμαστε απέναντι τους. Στα πλαίσια αυτού του σεβασμού ανήκει και το να μπορείς να αφοσίωνεσαι σε μια γυναίκα και να μην το παίζεις μονίμως κοκκόρι κυνηγώντας κάθε γυναίκα.
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

αγαπητέ μου εσύ μου αναλύεις τις εξαιρέσεις του κανόνα. όταν λέω μάγκα έναν άντρα εννοώ τον άντρα που σέβεται,διεκδικεί και υπερασπίζεται την εκάστοτε σχέση του. και θεωρώ μάγκα ΄έναν άντρα που φλερτάρει μ αξιοπρέπεια ,κρατάει την αντρικη του αξιοπρέπεια και δεν τρέχει σαν κοκκόρι πίσω από το θυληκό.
και ναι συμφώνω ότι και εμείς οι γυναίκες κάποιες μέρες του μήνα γινόμαστε δύστροπες αλλά τότε η φύση μας προετοιμάζει για ένα θαύμα και ειλικρινά ούτε και εμείς μπορούμε να μας κοντρολάρουμε. και τέλος,ένας άντρας για να κατανοήσει την γυναικέια ψυχοσύνθεση πρέπει να παραδεχτεί πρώτα στον εαυτό του ότι δάγκωσε την λαμαρίνα.πράγμα που δύσκολα παραδέχεται.και μην ξεχνάς ότι σ εμάς τις γυναίκες αρέσει να μιλάμε για συναισθήματα.ο άντρας το βλέπει ως πίεση.εκτιμούμε την θερμή,προσωπική επικοινωνία ,θεωρώντας την ένδειξη αγάπης. ο άντρας το βλέπει ότι τον πνίγουμε ή ότι θέλουμε να τον τυλίξουμε. γ αυτό ακριβώς είπα ότι ένας άντρας δύσκολα να καταλάβει την γυναικεία ψυχοσύνθεση.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων