Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 12:41 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: ερωτευτηκα..αλλα είμαι παντρεμένη Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
sandy30
νέο μέλος
sandy30's Avatar

Η sandy30, μπήκε στην παρέα στις 09-04-10, είναι 33 ετών, και έχει δημοσιεύσει 1 μηνύματα.

sandy30 is offline sandy30 is offline  
Arrow ερωτευτηκα..αλλα είμαι παντρεμένη
γειά σας..είμαι 30 χρονών,παντρεμένη και έχω ένα παιδί σχεδόν 3 χρόνων..
ο άνδρας μου είναι ενα καταπληκτικο παληκαρι 31 χρονων,με λατρευει και δε μου χαλαει χατηρι..ειναι καταπληκτικος πατερας και σεξουαλικα ταιριαζουμε γαντι..
ολα ειναι πολυ ομορφα..δυστυχως ομως...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου..μιλαω για μενα..που εδω και λιγους μηνες ερωτευτηκα εναν ανδρα 42 χρονων..μην ρωτατε πως τον γνωρισα..γιατι θα αποκαλυφθει το επαγγελμα του..αυτος ο ανδρας ειναι παντρεμενος και εχει κι αυτος ενα παιδι..οι υποχρεωσεις του ομως οι επαγγελματικες τον αναγκαζουν να λειπει απο το πρωι ως το βραδυ απο το σπιτι του..ειναι ενα ισχυρο και δημοσιο προσωπο,(επιτρεψτε μου να μην αναφερω το επαγγελμα του..)ο ενας μας μενει αθηνα και ο αλλος θεσσαλονικη..στην αρχη ειμασταν για μηνες πολυ διακριτικοι ο ενας στον αλλον..αλλα παρ'ολη μας την διακριτικοτητα..υπηρχε ενα υγιες διακριτικο φλερτ..το οποιο σιγα-σιγα ειχε εξελιξη..αλλαξαμε τηλεφωνα και αρχισαμε να μιλαμε..ηρθε στην πολη μου να με δει..καταληξαμε να κανουμε ερωτα και οι επαφες μας συνεχιζονται ετσι,ερχεται με βλεπει βγαινουμε σε κρυφα μερη..παμε για φαγητο κτλ..μου δειχνει πολυ ενδιαφερον..δεν θελω σε καμια περιπτωση να χαλασουμε τις οικογενειες μας..και ουτε κι αυτος..δεν υπαρχει δηλαδη περιπτωση να το κανουμε αυτο..είμαι πολυ ερωτευμενη μαζι του..απ'ολες τις αποψεις..ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου και να το μοιραστω με καποιον..δεν ζηταω συμβουλες..απλα τα σχολια σας..να θυμαστε πως δεν πρεπει ποτε να λεμε ποτε..και πως δεν ειχα φανταστει ποτε στο παρελθον πως θα εκανα κατι τετοιο στον ανδρα μου..δεν θελω ομως να χασω και τον ''εραστη''.το ιδανικο για μενα θα ηταν να συνεχισω να τον εχω κι αυτον στη ζωη μου..οπως τωρα..δηλαδη να τον βλεπω μια φορα στους δυο μηνες και φυσικα να μην χωρισω απο τον ανδρα μου...εαν εχετε παρομοιες εμπειριες,παρακαλω γραψτε μου..
ευχαριστω απο καρδιας που διαβασατε την ιστορια μου..
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 42 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 289 μηνύματα.

faery is online faery is online  
Ποτέ μην λές ποτέ!

Όσες φορές το είπα, το λούστηκα!!!
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
sofiakmt
τακτικό μέλος
sofiakmt's Avatar

Η sofiakmt, μπήκε στην παρέα στις 29-04-10, Αιγόκαιρως στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 69 μηνύματα.

sofiakmt is offline sofiakmt is offline  
kalispera sandy,diavasa tin istoria sou kai epetrepse mou na sou pw tin gnwmi mou.pisteuw oti den agapieste me ton erasti sou apla niwthete enthousiasmo gia to kainourgio pou mpike stin zwi sas k sas kanei na vgainete apo tin routina tis kathimerinotitas.mporei na eiste k erwtevmenoi kai to pistevw oti agapate tin oikogeneia sas alla me tin sxesi sas tin vazete se kindyno kai an to mathoun afou den thelete na tous xwrisete tha einai megalos o ponos k oi enoxes.meta k mazi me ton erasti sou na meinete den tha einai to idio,tha xathei olos o enthousiasmos pou niwthete twra kai tha psaxnete gia kapoion allon na vgeite pali apo tin routina.pisteuw oti tha itan dyskolo na xwrisete alla den aksizei afou pernate toso kala me tin oikogeneia sas na tous kanete na ponesoun gia liges stigmes eytyxias.prospathiste auto pou dinete o enas ston allon na to dwsete stous syzygous sas k tote tha deite oti mazi tous eisaste pragmatika erwteumenoi.allwste o erwtas krataei ligo enw h agapi gia panta kai ayti einai pou krataei enwmenous 2 anthrwpous.
elpizw na se voithisa ligo,h apofasi einai diki sou.
Reply With Quote
Vicky
νέο μέλος
Vicky's Avatar

Η Vicky, μπήκε στην παρέα στις 08-05-10, είναι 33 ετών, και έχει δημοσιεύσει 25 μηνύματα.

Vicky is offline Vicky is offline  
Καταρχήν θα συμφωνήσω με αυτό που είπες '' ποτέ μην λές ποτέ ''
Σίγουρα είσαι σε μια δύσκολη κατάσταση και θα προτιμούσες να μην είχε συμβεί αυτό.
Μας είπες πως ο συζηγός σου είναι πολύ καλό παιδί και ταιριάζετε πολύ
Αν και δεν μου έχει τύχει πιστεύω πως το καταφεύγουμε στην αγκαλιά ενός άλλου άντρα αυτό σημαίνει πως κάτι μας λείπει απο τον άντρα μας το οποίο μάλλον εσύ το βρήκες στον εραστή σου.
Η καρδιά αυτά δεν τα ρωτάει και λειτουργεί πέρα απο την λογική, το θέμα είναι εμείς κατα πόσο μπορούμε να λειτουργούμε ρεαλιστικά, σε κάποια πράγματα πρέπει να βάζουμε στην άκρη το συναίσθημα και να οπλίζουμε την προσωπικότητα μας με την λογική.
Οι προκλήσεις πάντα θα υπάρχουν κι εμείς αν ενδώσουμε σημαίνει πως διψάμε να ζησουμε κάτι που δεν ζούμε με την υπάρχον σχέση μας και μας λείπει.
Αν ο συζηγος σου σε '' γέμιζε '' τότε δεν θα δημιουργούσες αυτήν την παράνομη σχέση.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω γιατί δεν το έχω περάσει και σίγουρα δεν είμαι σε θέση να σε καταλάβω απόλυτα.
Μήπως να σταματούσες για λίγο να βλέπεις τον εραστή σου και να προσπαθήσεις να αναθερμάνεις το γάμο σου? Ή μήπως να το δούμε απο την άλλη οπτική γωνία έχοντας στο μυαλό μας πως η ζωή είναι μικρή, τα χρόνια κυλούν γρήγορα και πρέπει να ζούμε την κάθε στιγμή όπως εμείς θέλουμε?...εσύ αποφασίζεις ή μάλλον η καρδιά σου!!!
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 42 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 289 μηνύματα.

faery is online faery is online  
Αν ο συζηγος σου σε '' γέμιζε ''
Θα σταθώ σε αυτή την φράση της Vicky για να πω ότι οι άνθρωποι κάνουμε το λάθος να πιστεύουμε πως κάποια πράγματα στη ζωή δεν είναι αναλώσιμα. Κι όμως, όλα σε αυτή τη ζωή έχουν ένα τέλος και πρώτα από όλα ο έρωτας.

Στο βιβλίο "η μοναξιά είναι από χώμα" η συγγραφέας γράφει χαρακτηριστικά: "Ο έρωτας που απαιτεί το άπειρο παντοτινό, λίγες στιγμές μόνο καταφέρνει να κατέχει και λιώνει".

Δεν είναι πως ο σύζυγός της δεν την γεμίζει, δεν τον αγαπά ή δεν τον νοιάζεται. Είναι πως της λείπει ο έρωτας και αυτό ακριβώς αναζητά στον εραστή της. Τον έρωτα που την εμπνέει, που την κάνει να νιώθει ελκυστική, που της ξυπνά αισθήσεις ξεχασμένες ή βαθειά κρυμμένες.

Στην ζωή της άλλο ρόλο παίζει ο σύντροφος και άλλο ο εραστής. Κι όσο αυτά τα 2 είναι ξεκάθαρα και διαχωρισμένα, όσο υπάρχουν όρια, δεν υπάρχει άμεση απειλή προς την οικογένειά της. Η απειλή θα υπάρξει, αν κάποιος από τους 2 υπερβεί τα εσκαμμένα.

Για να το καταλάβουμε καλύτερα αυτό, θα πρέπει να το δούμε σε πρακτικό επίπεδο. Το πλυντήριο ρούχων είναι για τα ρούχα και των πιάτων για τα πιάτα. Δεν υπάρχει ένα πλυντήριο και για τα δύο. Αν δοκιμάσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε αντίστροφα ή να τα βάλουμε όλα μαζί σε ένα, τα αποτελέσματα θα είναι καταστροφικά!
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
Vicky
νέο μέλος
Vicky's Avatar

Η Vicky, μπήκε στην παρέα στις 08-05-10, είναι 33 ετών, και έχει δημοσιεύσει 25 μηνύματα.

Vicky is offline Vicky is offline  
Πολύ καλό το παράδειγμα σου Faery.

Tι είναι άραγε αυτό που εξατμίζει σιγά-σιγά τον έρωτα μέσα σε ένα γάμο ή σε μια σχέση?
Η ρουτίνα? Οι περισσότεροι αυτό λένε αλλά γιατί δεν αναρωτιούνται πως οι ίδιοι έπραξαν για αυτό?
Reply With Quote
olia
νέο μέλος
olia's Avatar

Η olia, μπήκε στην παρέα στις 24-07-10, και έχει δημοσιεύσει 5 μηνύματα.

olia is offline olia is offline  
ο άνδρας μου είναι ενα καταπληκτικο παληκαρι 31 χρονων,με λατρευει και δε μου χαλαει χατηρι..ειναι καταπληκτικος πατερας και σεξουαλικα ταιριαζουμε γαντι..
ολα ειναι πολυ ομορφα..δυστυχως ομως...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου..μιλαω για μενα..που εδω και λιγους μηνες ερωτευτηκα εναν ανδρα 42 χρονων..μην ρωτατε πως τον γνωρισα..γιατι θα αποκαλυφθει το επαγγελμα του..αυτος ο ανδρας ειναι παντρεμενος και εχει κι αυτος ενα παιδι..οι υποχρεωσεις του ομως οι επαγγελματικες τον αναγκαζουν να λειπει απο το πρωι ως το βραδυ απο το σπιτι του..ειναι ενα ισχυρο και δημοσιο προσωπο,(επιτρεψτε μου να μην αναφερω το επαγγελμα του..)ο ενας μας μενει αθηνα και ο αλλος θεσσαλονικη..στην αρχη ειμασταν για μηνες πολυ διακριτικοι ο ενας στον αλλον..αλλα παρ'ολη μας την διακριτικοτητα..υπηρχε ενα υγιες διακριτικο φλερτ..το οποιο σιγα-σιγα ειχε εξελιξη..αλλαξαμε τηλεφωνα και αρχισαμε να μιλαμε..ηρθε στην πολη μου να με δει..καταληξαμε να κανουμε ερωτα και οι επαφες μας συνεχιζονται ετσι,ερχεται με βλεπει βγαινουμε σε κρυφα μερη..παμε για φαγητο κτλ..μου δειχνει πολυ ενδιαφερον..δεν θελω σε καμια περιπτωση να χαλασουμε τις οικογενειες μας..και ουτε κι αυτος..δεν υπαρχει δηλαδη περιπτωση να το κανουμε αυτο..είμαι πολυ ερωτευμενη μαζι του..απ'ολες τις αποψεις..ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου και να το μοιραστω με καποιον..δεν ζηταω συμβουλες..απλα τα σχολια σας..να θυμαστε πως δεν πρεπει ποτε να λεμε ποτε..και πως δεν ειχα φανταστει ποτε στο παρελθον πως θα εκανα κατι τετοιο στον ανδρα μου..δεν θελω ομως να χασω και τον ''εραστη''.το ιδανικο για μενα θα ηταν να συνεχισω να τον εχω κι αυτον στη ζωη μου..οπως τωρα..δηλαδη να τον βλεπω μια φορα στους δυο μηνες και φυσικα να μην χωρισω απο τον ανδρα μου...εαν εχετε παρομοιες εμπειριες,παρακαλω γραψτε μου..
ευχαριστω απο καρδιας που διαβασατε την ιστορια μου..
Νομίζω ότι το ιδανικό θα ήταν να σταματησεις τωρα όσο ειναι νωρις και να αφοσιωθεις στην οικογενεια σου...σκεψου αν το μαθαινε ο αντρας σου ποσο θα τον πληγωνε!!! το θέλεις αυτο? δεν το λέω επικριτικα, αλλα αφου η σχεση σου δεν εχει μελλον μοιραια θα τελειωσει...κριμα να ρισκαρεις το γαμο σου...
Reply With Quote
Ivana
νέο μέλος
Ivana's Avatar

Η Ivana, μπήκε στην παρέα στις 07-09-10, και έχει δημοσιεύσει 5 μηνύματα.

Ivana is offline Ivana is offline  
Δεν είναι πως ο σύζυγός της δεν την γεμίζει, δεν τον αγαπά ή δεν τον νοιάζεται. Είναι πως της λείπει ο έρωτας και αυτό ακριβώς αναζητά στον εραστή της. Τον έρωτα που την εμπνέει, που την κάνει να νιώθει ελκυστική, που της ξυπνά αισθήσεις ξεχασμένες ή βαθειά κρυμμένες.

μου έχουν κολλήσει αυτά τα λόγια που είπε μια φίλη παραπάνω. Συμφωνώ απόλυτα. Ο νέος έρωτας την γέμισε ζωή. Την έκανε να νιώσει ενθουσιασμό για τον έρωτα. Το σκίρτημα που νιώθει όταν πάει να τον συναντήσει, η επιθυμία της να φτιαχτεί και να νιώσει όμορφη ..ίσως το παράνομο που νιώθουν και οι δυο να τους συναρπάζει.

το κορίτσι έχει τον τέλειο σύζυγο όπως το περιγράφει έχει μια όμορφη οικογένεια, αλλά της λείπει το γλυκό και το γλυκό το βρήκε στον εραστή της.

Σε καταλαβαίνω. αφού τον βλέπεις κάθε 2 μήνες ο γάμος σου δεν κινδυνεύει, και κυρίως επείδη αυτός λείπει σε άλλη πόλη. Προσπάθησε να μην περάσεις την γραμμή γιατί αν αποκαληφθεί η σχέση τότε θα χάσεις τα πάντα για λίγες στιγμές, αυτός θα προσπαθήσει να τα μπαλώσει για να προστατεύσει τον γάμο του και τότε εσύ θα μείνεις εκτεθημένη.
Reply With Quote
randy
νέο μέλος
randy's Avatar

Η randy, μπήκε στην παρέα στις 29-09-10, και έχει δημοσιεύσει 6 μηνύματα.

randy is offline randy is offline  
ποσες τετοιες ιστοριες ακουμε καθε μερα...???παμπολες!!!
δ καταλαβαινω γτ ενω ολα ηταν μια χαρα στ ζωη σ,εγινε αυτο π εγινε...!
φαντασου ν γινοταν τ ιδιο απ τν πλευρα του συζυγου σου?θ σ αρεσε?
ποτε μη λες ποτε αλλα.... η γνωμη μ ειναι ν διακοψεις αμεσα κ ν στρεψεις ολη τν προσοχη σ στν αντρα σου!
Δ ξερω αν θ μ συμβει ποτε,ευχομαι πως οχι,αλλα δ μ αρεσει καθολου ν γινεται αυτο τ πραγμα!ελεος!τπτ δ μενει ιερο πια,ουτε καν ο γαμος!
Δ θ θελα μ τπτ ν μαι στ θεση σ κ απορω πως δ σ πνιγουν οι τυψεις κ οι ενοχες?!!!
σταματα το!δ σ προσφερει τπτ!γυρνα στς αληθινα δικους σ ανθρωπους....
Μ συμπαθεια...
Reply With Quote
ΝΑΝΑ (ΝΑΝΑ)
νέο μέλος
ΝΑΝΑ's Avatar

Η ΝΑΝΑ, μπήκε στην παρέα στις 09-10-10, μας γράφει από ΒΡΙΛΗΣΙΑ, ΠΑΡΘΕΝΟΣ στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 12 μηνύματα.

ΝΑΝΑ is offline ΝΑΝΑ is offline  
Λοιπον αγαπητη φιλη, συμφωνω με οσα λεει η vicky όμως θα σου πω κατι αποκλειεται να πηγαινουν ολα καλα στη σχεση με τον αντρα σου και ετσι χωρις λογο αποφασισες να νιωσεις πραγματα για καποιον αλλον. Καμια γυναικα πιστευω που εχει σωας τας φρενας της δεν κοιτα αλλου ετσι χωρις λογο. Ισως δεν θελεις να παραδεχτεις τα προβληματα του γαμου σου μεσα σου και γιαυτο τα παρουσιαζεις ολα καλα. Φτανει να σου πω πως σε μια παρομοια κατασταση βρεθηκα κι εγω μονο βεβαια που δεν εχει προχωρησει τοσο ωστε να υπαρχει σχεση, απλα ερωτευτηκα καποιον αλλον. Επιτρεπεις στη ψυχη σου να εισχωρησει τριτο προσωπο μονο οταν παυεις να δεχεσαι αγαπη και να αγαπας.Τοτε μονο αλλαζει κατι στην ζωη σου. Ευχομαι να κανεις οτι ειναι καλυτερο για σενα και τους υπολοιπους.Ακουσε την εσωτερικη φωνη σου αυτη θα σε κατευθηνει στο σωστο σημειο.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2014 Jelsoft Enterprises Limited