Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 20:56 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: οταν η κολλητη σου τα φτιαχνει με το αγορι σου.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
marilyn monroe
νέο μέλος
marilyn monroe's Avatar

Η marilyn monroe, μπήκε στην παρέα στις 21-10-11, και έχει δημοσιεύσει 16 μηνύματα.

marilyn monroe is offline marilyn monroe is offline  
Προεπιλογή οταν η κολλητη σου τα φτιαχνει με το αγορι σου.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ?
2 καλοκαιρια πριν οι 2 κολλητες μου εκαναν παρεα με ενα παιδι ο οποιος γουσταρε τη μια απο αυτες.ετσι αρχισα να μιλαω και εγω μαζι του.με ρωτουσε τι να κανει μαζι της και γενικοτερα ημασταν φιλοι.του ελεγα τ δικα μου και αυτος τα δικα του μεχρι που καταλαβα οτι μου την επεφτε και μαλωσαμε.μετα απο καιρο τα βρηκαμε και μιλουσαμε ξανα.περσυ το καλοκαιρι αρχισε να μου λεει πως με θελει οτι με αγαπαει και εκανε πολλα για μενα(μου εκανε και τρια γκραφιτι με το ονομα μου ενα στη γειτονια μου ενα στο σχολειο μου και ενα σε ενα παρκο )εγω ομως δεν ηξερα τι να κανω.απο τοτε βρισκομασταν φασωνομασταν και τετοια...μετα απο λιγο καιρο τα φτιαξαμε και περνουσαμε καλα.αυτος συνεχεια μου εδειχνε ποσο με θελει αλλα εγω οχι και η αληθεια ειναι πως στην αρχη δεν τον ηθελα..μετα αρχισα να τον θελω ολο και πιο πολυ.ενα βραδυ μαλωσαμε ασχημα σχετικα με το αν θα παω καπου και του ζητησα να βρεθουμε και ηρθε μια αλλη κολλητη μου μαζι μου γιατι ηθελε να τον γωρισει και αρχισε και του ελεγε βλακειες του τυπου γιατι μαλωνουμε και γιατι μου φερεται ασχημα.απο τοτε ανταλλαξαν αριθμους μιλουσαν και γινονταν ολο και περισσοτερο φιλοι η οταν βρισκονταν συνεχεια πειραζονταν και εγω ζηλευα.χωρισαμε για αυτη 2 φορες για πραγματα .ειχαν βαλει μεχρι και στοιχημα για το ποσο θα κρατησει η σχεση μου μαζι του.εγω εβλεπα πως ζηλευε για παραδειγμα δεν μας αφηνε να φιλιθουμε μπροστα της η να βγαλουμε φωτογραφιες και μου ελεγε να του μιλαω ασχημα(εγω με αυτη την κολλητη μου ειχαμε τσακωθει στο παρελθον πολυ ασχημα και δε μιλουσαμε για ενα χρονο,με ειχε βρισει και εγω το ιδιο,τα βρηκαμε ομως με τη δικη της θεληση αυτη με πλησιασε και μου ειπε πως ηταν λαθος της που με κατηγορησε).3 μηνες αργοτερα μαθαινω πως μια κοπελα πηγε σπιτι του και φασωθηκαν,αυτη τον ηθελε πολυ καιρο και του εστελνε μηνυματα απο την πρωτη μερα που τα φτιαξαμε.αυτος το αρνηθηκε απλα μου ειπε οτι την εκμεταλευτηκε για να τησ παρει λεφτα και οτι ηταν μπροστα ενας φιλος του(αυτο το διαπιστωσα και απο εγκυρη πηγη).οταν εκεινη που πηγε σπιτι του εμαθε οτι χωρισαμε με πηρε τηλεφωνο κλαιγοντας και μου ειπε οτι ποτε δεν εκανε τιποτα μαζι του και να τον παρω τηλεφωνο να του πω να σταματισει να την βριζει.ετσι λοιπον χωρισαμε.αυτη η κολλητη μου που τον γνωρισε οταν τσακωθηκα μαζι του τον υποστηριξε τον βοηθουσε και αρχισαν να βλεπονται καθημερινα.ακριβως ενα μηνα μετα τα φτιαξανε ενω οταν το ειχα συζητησει μαζι της μου ελεγε πως με αγαπαει και ποτε δεν θα μου εκανε κατι τετοιο.αυτος βεβαια μου εστελνε μηνυματα για καιρο ακομη και απο τοτε που χωρισαμε μολις χωριζε με την αλλη εστελνε σε μενα και βρισκομασταν.μια μερα απο αυτες που ειχε χωρισει μαζι του και ειχαμε βρεθει αυτη ηρθε και μας ειδε και το βραδυ τον πηρε τηλεφωνο και του ειπε να μη με κοροιδευει.το ιδιο βραδυ πεθανε ο κολλητος του και αυτη με πηρε να με ενημερωσει.του εστειλα για συλληπητηρια και το μονο που τον ενοιαξε ηταν απο που το εμαθα!οταν του ειπα με ρωτησε τι αλλο μου ελεγε αυτη η πρωην ''κολλητη μου''.τωρα περασαν 10 μηνες και ειναι ακομα μαζι και αυτο με βασανιζει.ειναι πολυ σπαστικο να τους βλεπεις μαζι και να ερχονται μεχρι και στο σχολειο σου για βολτα λες και δε μπορουν να πανε καπου αλλου!τωρα με αυτον ενα γεια τι κανεις εχουμε και με αυτη δε μιλαμε καθολου.ειναι πολυ αστειο να ξερεις καποιον και επι δυο χρονια να ξερετε τα παντα ο ενας για τον αλλον και σε μια στιγμη η φιλη σου να τα χαλαει ολα.στην αρχη δεν στεναχωριομουν τωρα ομως θυμαμαι στιγμες μαζι του και νιωθω ασχημα,ερχεται συχνα και μονος του στο σχολειο μου και θυμαμαι τις μερες που ημασταν καλα εστω και σαν φιλοι.τι να κανω?θελω πολυ να τους χωρισω,να εκδικηθω αυτην.μπορει να με βοηθησει καποιος?τι να κανω?
Last edited by marilyn monroe; 22-10-11 at 16:38.. Αιτία: διορθωση
Reply With Quote
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Φίλη μου σε καταλαβαίνω αλλά θα σε συμβουλέψω με όλη μου την καρδιά να ΜΗ μπεις σ'αυτό το τρυπάκι της εκδίκησης.Πάντα όταν προσπαθούμε να εκδικηθούμε αυτό μας γυρίζει μπούμερανγκ!Άσε την ίδια τη μοίρα να τους εκδικηθεί γιατί εφόσον αδικείς άνθρωπο και τον πληγώνεις κάποια στιγμή θα την πάθεις κι εσύ.Αυτά είναι δανεικά και σ'αυτή τη ζωή οτι δίνεις παίρνεις.Καταρχήν το παλλικάρι είναι απλά ανώριμο πιτσιρικάκι.Είναι στην φάση που αλλάζει τα κορίτσια σα τα πουκάμισα για να τονώσει το ηθικό του μη γνωρίζοντας τι πραγματικά θέλει.Άντε πες γι'αυτόν τόσο του κόβει τόσα κάνει.Μικρός είναι θα στρώσει λογικά στο μέλλον.Αυτή η δήθεν φίλη σου όμως;;;;;Απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!!Τόσοι άντρες υπάρχουν,θα τα φτιάξω με το νυν/πρώην φίλο της φίλης μου;Μην αισθάνεσαι εκδικητικά.Άς κάνουν ο,τι θέλουν κοπέλα μου.Ας τα έχουν,ας μαλώνουν,ας χωρίζουν ο,τι θέλουν ειλικρινά.Ξέρω οτι εννοείται πως σου τη σπάει όλο αυτό αλλά θα νιώσεις πολύ καλύτερα αν συζητήσεις με τον εαυτό σου και σκεφτείς οτι πρέπει εσύ να είσαι καλά και οι δικοί σου άνθρωποι που σ΄αγαπούν αληθινά, κι αυτοί οι δύο;Ας πάνε να κουρευτούν.Μην αναλώνεσαι σε σκέψεις του τύπου ''Πως να τους εκδικηθώ,Πως να τους χωρίσω'' γιατί απλά κάνεις ασυνείδητα κακό σε σένα την ίδια κι όχι σ'αυτούς.Αν αυτοί θέλουν να είναι μαζί και τη βρίσκουν, όσο και να προσπαθείς εσύ αυτοί μαζί θα είναι.Δείξε αδιαφορία,σκέψου οτι τέτοια άτομα δε σου αξίζουν και μόνο προβλήματα μπορούν να σου δημιουργήσουν και προχώρα μπροστά.Έχε την παρέα σου,πέρνα καλά,ασχολήσου με τα ενδιαφέροντα σου και γράψτους.....Όσο εσύ θα ασχολείσαι μαζί τους τόσο αυτοί θα γελάνε απο πίσω σου και θα σε κοροιδεύουν.Άσε που κι ο πρώην σου θα νομίζει οτι είναι ο σούπερ ντούπερ αξεπέραστος.Άκουσε με,φιλικά στο λέω,τέτοια άτομα μας κάνουν τις μπινιές για να καταλάβουμε ποιοί ακριβώς είναι και να τους απομακρύνουμε.Ελπίζω να σε βοήθησε η γνώμη μου.

Φιλικά!
Reply With Quote
marilyn monroe
νέο μέλος
marilyn monroe's Avatar

Η marilyn monroe, μπήκε στην παρέα στις 21-10-11, και έχει δημοσιεύσει 16 μηνύματα.

marilyn monroe is offline marilyn monroe is offline  
εχεις απολυτο δικιο σε ολα αυτα και το ξερω και απο μονη μου γιατι τα εχω σκεφτει πολλες φορες.απλως ηθελα να νιωσει οπως ενιωσα και εγω για να καταλαβει.δηλαδη θελω να ξερω τυψεις δεν ενιωσε ποτε?και ουτε αυτος?που ημουν η ζωη του και καλα?αυτος δεν ξερει πως νιωθω,ουτε αυτη φυσικα δεν τους εδειξα ουτε μια στιγμη πως με πειραζει ισα ισα που αρκετες φορεσ χρειαστηκε να μιλησω και στους δυο και ημουν απολυτως χαλαρη και φυσιολογικη.και δεν μου τη σπαει απλως μου τη σπαει να τους βλεπω να ερχονται στα μερη που πηγαινω σαν να ειναι επιτηδες ειλικρινα!δεν ζηλευω που ειναι πλεον μαζι και τα εχω ξεκαθαρισει μεσα μου απλα με εκνευριζει το γεγονος οτι ειναι με την φιλη μου τοσο καιρο.εχω προσπαθησει πολλες φορες να τουσ διαγραψω και τους δυο απο μεσα μου αλα καθε φορα που το αποφασιζω ειτε θα τους δω ειτε θα μου στειλει αυτος μηνυμα.καταλαβαινεις?αυτο ειναι το προβλημα
Reply With Quote
vassiliki sotiropoulou
νέο μέλος
vassiliki sotiropoulou's Avatar

Η vassiliki sotiropoulou, μπήκε στην παρέα στις 06-03-11, Ταύρος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 46 μηνύματα.

vassiliki sotiropoulou is offline vassiliki sotiropoulou is offline  
Φίλη μου, σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. Είναι απόλυτα φυσιολογικό που αισθάνεσαι θυμό και επιθυμείς εκδίκηση, αλλά το Toulipaki εχει δίκιο.. ΔΕ θα σε βγαλει πουθενά η εκδίκηση. Το καλύτερο είναι να ασχοληθείς με τη ζωή σου, να περνάς όσο γίνεται περισσότερο χρόνο με καλούς φίλους που σου φτιάχνουν το κέφι, και με ενδιαφέροντα χόμπι που σε γεμίζουν ενέργεια και αισιοδοξία!!!

Σε λίγο καιρό, θα αισθάνεσαι αρκετά καλύτερα!! Και ακριβώς αυτό θα είναι η καλύτερη εκδίκηση, για όποιον δε σου φέρθηκε σωστά : το να τον ξεπεράσεις!! Κάνε αυτό το δώρο στον εαυτό σου: γράψε τους στα παλιά σου τα παπούτσια! Καν'το και θα μας θυμηθείς
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων