Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 08:30 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Τσιγκουνια η κατι αλλο? Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Χρυσα (Χρυσα)
ολο παιζω και ολο χανω!!!
Χρυσα's Avatar

Η Χρυσα, μπήκε στην παρέα στις 08-08-11, είναι 24 ετών, Παρθενος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 22 μηνύματα.

Χρυσα is offline Χρυσα is offline  
Προεπιλογή Τσιγκουνια η κατι αλλο?
Κοριτσια εγω με το αγορι μου ειμαι 2 χρονια!Με νευριαζει η σχεση που εχει με τα χρηματα!Η αληθεια ειναι οτι εχει ατνιμετωπισει πολλα προβληματα οικονομικα!Δουλευει και εκεινος και εγω βεβαια αυτος δουλευει κανονικα και εγω 4 ωρο οποτε καταλαβαινετε τι χρηματα περνω τελος παντων!Με νευριαζει καθε φορα που θα παει να παρει ενα καλο ρουχο θα πρεπει να το πω εγω για να το κανει και μετα μολις βγουμε απο το μαγαζι λεει πωπω το κεφαλι μου επειδη εδωσε καποια χρηματα παραπανω!Με τα δικα μου δωρα δεν εχω προβλημα ποτε δεν με ξεχναει και ειναι πολυ γεναιοδωρος!!Τωρα στις εξοδους μας πληρωνει 3 φορες αυτος μια εγω!Δεν το ζηταει αλλα λεω να πληρωσω και λεει ενταξει.....Οταν βγουμε το σαββατο και παμε για φαγητο και μετα για ποτο θα πληρωσει ο ενας το ενα και αλλος το αλλο!!!!Οταν παμε cinema πληρωνει τα εισητηρια και εγω τα ποπ κορν!Αλλες φιλες μου μου λενε οτι τα αγορια τους δεν τους αφηνει τα πληρωσουν και αλλες το εχουν δεδομενο οτι πληρωνουν οι αντρες δηλαδη ο δικος μου γιατι να μην ειναι ετσι????Τι να κανω τωρα τον εμαθα ετσι θα μπορεσω να του αλλαξω τον τροπο του?Βοηθεια κοριτσια εχω σκεφτει να χωρισω γιατι δεν θελω να ζησω την ζωη μου με εναν τσιγκουνη αλλα μετα το μετανιωνω γιατι αγαπιομαστε πολυ!!!!!Μηπως εγω ειμαι λιγο οτι να ναι! Βοηθειαααααααααααα κοριτσια σας παρακαλω!
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 42 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 289 μηνύματα.

faery is online faery is online  
Κοριτσια εγω με το αγορι μου ειμαι 2 χρονια!Με νευριαζει η σχεση που εχει με τα χρηματα!Η αληθεια ειναι οτι εχει ατνιμετωπισει πολλα προβληματα οικονομικα!Δουλευει και εκεινος και εγω βεβαια αυτος δουλευει κανονικα και εγω 4 ωρο οποτε καταλαβαινετε τι χρηματα περνω τελος παντων!Με νευριαζει καθε φορα που θα παει να παρει ενα καλο ρουχο θα πρεπει να το πω εγω για να το κανει και μετα μολις βγουμε απο το μαγαζι λεει πωπω το κεφαλι μου επειδη εδωσε καποια χρηματα παραπανω!Με τα δικα μου δωρα δεν εχω προβλημα ποτε δεν με ξεχναει και ειναι πολυ γεναιοδωρος!!Τωρα στις εξοδους μας πληρωνει 3 φορες αυτος μια εγω!Δεν το ζηταει αλλα λεω να πληρωσω και λεει ενταξει.....Οταν βγουμε το σαββατο και παμε για φαγητο και μετα για ποτο θα πληρωσει ο ενας το ενα και αλλος το αλλο!!!!Οταν παμε cinema πληρωνει τα εισητηρια και εγω τα ποπ κορν!Αλλες φιλες μου μου λενε οτι τα αγορια τους δεν τους αφηνει τα πληρωσουν και αλλες το εχουν δεδομενο οτι πληρωνουν οι αντρες δηλαδη ο δικος μου γιατι να μην ειναι ετσι????Τι να κανω τωρα τον εμαθα ετσι θα μπορεσω να του αλλαξω τον τροπο του?Βοηθεια κοριτσια εχω σκεφτει να χωρισω γιατι δεν θελω να ζησω την ζωη μου με εναν τσιγκουνη αλλα μετα το μετανιωνω γιατι αγαπιομαστε πολυ!!!!!Μηπως εγω ειμαι λιγο οτι να ναι! Βοηθειαααααααααααα κοριτσια σας παρακαλω!
Θα σου έλεγα, εντελλώς φιλικά, να διαβάσεις όσα μηνύματα έχεις γράψει σαν να είσαι κάποιος τρίτος.

Προσωπικά διακρίνω πολύ γκρίνια για άνευ λόγου και ουσίας πράγματα, άρνηση να δοθείς ολοκληρωτικά και να κάνεις θυσίες για την σχέση σου ενώ από την άλλη μας λες ότι αγαπιέστε πολύ.

Λυπάμαι που δεν θα σου "χαϊδέψω τα αυτιά", αλλά δεν είναι έτσι η αγάπη.

Αν η σχέση που έχεις δεν σε καλύπτει, αν σου βρωμάνε και σε ξινίζουνε πράγματα και καταστάσεις, τελειωσέ την και προχώρα παρακάτω.

Καταλαβαίνεις ότι αγαπάς όταν οτιδήποτε μακριά του είναι ανούσιο, όταν θες να κάνεις θυσίες και συμβιβασμούς, όταν είσαι εκεί 1000%.

Εσύ δεν είσαι φίλη μου.
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στ’ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Χρύσα μου συγνώμη που θα στω πώ αλλά μη γινόμαστε παράλογοι!!!Ζούμε σε πολύ δύσκολες εποχές όπως όλοι γνωρίζουμε και εννοείται πως περιορίζονται τα πάντα! Καταρχήν δε συμμερίζομαι απόψεις το τύπου ΄΄πάντα πρέπει να πληρώνει ο άντρας΄΄. Γιατί ο άντρας άνθρωπος δεν είναι;Ειδικά με τους πενιχρούς μισθούς που παίρνουμε τώρα εμείς οι νέοι είναι λογικότατο να μοιραζόμαστε και να πορευόμαστε με ότι έχουμε.Εγώ για παράδειγμα είμαι δυστυχώς άνεργη και διαβάζω μήπως γίνει ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ και καταφέρω να διοριστώ.Το Νοέμβρη πήρα την τελευταία δόση του ταμείου ανεργίας,το Δεκέμβρη θα πάρω ένα μικρό βοήθημα και το δώρο Χριστουγέννων και τέλος....Ο σύντροφος μου κι αυτός παλεύει όπως η πλειοψηφία των ανθρώπων.Οταν βγαίνουμε λοιπόν θα πληρώσει όποιος έχει παραπάνω χρήματα πάνω του.Θα κάτσουμε μετά απο 5 χρόνια που είμαστε μαζί κι αγαπημένοι να σκεφτούμε τέτοια πράγματα;Φυσικά και τα δωράκια μου θα μου πάρει και θα κεράσει απλά τυχαίνει κάποιες φορές να κερνάω εγώ.Και γιατί όχι;Επειδή ο άλλος είναι άντρας σημαίνει οτι θα ξεπαραδιαστεί;Ο φίλος σου δεν νομίζω να είναι τσιγγούνης απλά κι αυτός νιώθει ανασφάλεια μη ξεμείνει-φαντάζομαι θα παίρνει ένα μέτριο μισθό-.Και καλά κάνετε που μοιράζεστε τις εξόδους.Άσε τι λένε οι άλλοι.Δεν είναι καιροί για πολυτέλειες τώρα-εκτός αν είσαι πολύ ευκατάστατος-οπότε δεν μπορούμε να έχουμε πολλές απαιτήσεις απο τον άλλον.Ο καθένας προσφέρει ο,τι μπορεί.Αν θέλουμε κάτι παραπάνω, κοιτάμε αλλού...Αφού αγαπιέστε με τον φίλο σου σε παρακαλώ μην αφήνεις τέτοιου είδους σκέψεις και διάφορα άτομα να σε επηρεάζουν γιατί θα χαλάσεις τη σχέση σου στο τέλος και ενδεχομένως να το μετανιώσεις.Δυστυχώς έτσι όπως μας κατάντησαν οι ''υπέροχοι'' πολιτικοί μας αναγκαζόμαστε να σφιγγόμαστε και να σκεφτόμαστε εντελώς διαφορετικά απο ότι προ κρίσης.Υπομονή κι όλα θα πάνε καλά!Μέχρι τότε τουλάχιστον ας έχουμε τους αγαπημένους μας ανθρώπους να πέρνουμε δύναμη! (Σ'αυτά που είπα εξαιρείται βέβαια η περίπτωση που κάποιος εκμεταλλεύεται τον άλλον αλλά εφόσον ξέρεις καλά έναν άνθρωπο μπορείς να το καταλάβεις).
Reply With Quote
sexybitch (Giwta)
νέο μέλος
sexybitch's Avatar

Η Giwta, μπήκε στην παρέα στις 15-10-11, και έχει δημοσιεύσει 30 μηνύματα.

sexybitch is offline sexybitch is offline  
Εγώ θα έλεγα οτι θα ήταν γύφτος άμα δεν πλήρωνε ποτέ, όμως πληρώνει..κι απ¨την άλλη μη τον μαδήσουμε κιόλας τον άνθρωπο λογικό μου φαίνεται να πληρώνεις κι εσύ πού και πού...αυτό με το κεφάλι του που λες κοίταξέ το γιατί να γκρινιάζει επειδή χαλάει λεφτά είναι λίγο κάπως...τώρα για το αν στο μέλλον θα γίνει τσιγκούνης δεν μπορώ να σου πω, αλλά καταλαβαίνω τον φόβο σου γιατί η τσιγκουνιά είναι λίγο μίζερη...αλλά ο τύπος normal ακούγεται
Look your best--who said love is blind?
Reply With Quote
Nikol_pap
νέο μέλος
Nikol_pap's Avatar

Η Nikol_pap, μπήκε στην παρέα στις 16-11-11, και έχει δημοσιεύσει 11 μηνύματα.

Nikol_pap is offline Nikol_pap is offline  
μια χαρα εισαι πιστεψε με !!!! ξερεις τι ειναι να βγαινεις για καφε μαζι του κ ο καθενας να πληρωνει τα δικα του , κ οταν βγει με ενα φιλαρακι να τον κερναει ???μου ειχε τυχει να μεινω με 10 ευρω για 2 μερες μεχρι να ξαναμπουνε λεφτα στην καρτα μου(φοιτητρια ειμαι) κ ηθελα να φαω ενα σουβλακι, το αμορε δεν ειχε λεφτα (ετσι ελεγε) κ του ειπα πως οκ ενα σουβλακι τι ψυχη εχει θα σε κερασω εγω(εννοειται δεν ειμαι καμια γουρουνα )
κοριτσια το σουβλακι εκανε 2 ευρω περιττω να σας πω οτι μου ζητησε τα λεφτα για να παει να πληρωσει αυτος - για να μην φανει οτι εγω κερναω , κ παρηγγειλε για εμενα ενα σουβλακι για αυτον 2 κ μια κοκακολα(εγω δεν πινω κοκακολα) !!!!!!!! ελεος????????? χαχαχαχα
την αλλη φορα ειχαμε παρει κατι κεκακια για να τα φαμε ως πρωινο , κοριτσια ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΟΛΑ κ μου αφησε ενα μικρο κομματακι (μια μπουκια σας το ορκιζομαι) κ μου λεει "μωρο μου φαε να δεις τι νοστιμο που ειναι !!!" οταν το ειδα επαθα εγκεφαλικο γιατι οταν φτιαχνω φαι παντα του βαζω περισσοτερο . . σας λεω ξεκινησα εναν καυγαααα. . . κ το αποκοριφωμα ηταν οταν μου ειπε : εσυ εχεις λεφτα μπορεις να πας να αγορασεις κιαλλα !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Nikol απλά απίστευτο!!!!!
Reply With Quote
zouzounaki
τακτικό μέλος
zouzounaki's Avatar

Η zouzounaki, μπήκε στην παρέα στις 03-11-11, και έχει δημοσιεύσει 59 μηνύματα.

zouzounaki is offline zouzounaki is offline  
Χρυσα μου και εγω ειμαι της γνωμης οτι ο ανθρωπος ειναι κανονικοτατος!
Στο κατω κατω δεν σε ξεχναει!
Τα δωρακια σου τα παιρνεις!
Το φαγητο το πληρωνει 3 φορες εσυ 1!
Πας για σινεμα εκεινος πληρωνει τα εισητηρια που ειναι πιο ακριβα και εσυ τα ποπκορν κόκ.
Ετσι και αλλιως οι καιροι μας ειναι δυσκολοι και κανεις δεν εχει πολλα λεφτα ωστε να ξοδευει ανετα! Ειμαι σιγουρη οτι και αυτος θα ηθελε να τα πληρωνει ολα αλλα αφου δεν μπορει τι να κανει;
Και απο την αλλη μπορει και η οικογενεια του να εχει οικονομικα προβληματα και ο χριστιανος να εμαθε να μετραει και την πενταρα.

Αν δεν εχεις αλλα σοβαρα παραπονα μην τον χωρισεις (φυσικα οπως νιωθεις εσυ γνωμη λεω)
Και κυριως μην ακους τι σου λενε οι φιλες σου. Μπορει τα αγορια τους να ειναι σε καλυτερη μοιρα. Αλλωστε ειμαστε στον 21ο αιωνα και εφοσον δεχομαστε την ισοτητα να την δεχομαστε σ ολες τις περιπτωσεις!
Reply With Quote
gourounitsa
νέο μέλος
gourounitsa's Avatar

Η gourounitsa, μπήκε στην παρέα στις 23-11-11, και έχει δημοσιεύσει 17 μηνύματα.

gourounitsa is offline gourounitsa is offline  
Πιστευω πως το αγορι σου ειναι κανονικος.Το θεωρω πολυ σωστο αυτο,αλλωστε αν σκεφτεις το ενδεχομενο να πληρωνει μονο εκεινος θα νιωθεις αβολα....γιατι τι εισαι να σε πληρωνει?Εχω δει τραγικες καταστασεις,εσυ εισαι μια χαρα!
Reply With Quote
serhan yavas
νέο μέλος
serhan yavas's Avatar

Η serhan yavas, μπήκε στην παρέα στις 09-04-12, και έχει δημοσιεύσει 24 μηνύματα.

serhan yavas is offline serhan yavas is offline  
Συγνωμη αυτο ειναιτο σοβαρο ελα τωρα ποιος γκομενος βγαζει καθε μερα τη κοπελα του εξω και αυτο που λες οτι η φιλες πληρωνουν οι αντρες δεν ισχυει πλεον εχουμε δυσκολους καιρους εαν παντρευτιτε τηα καθεσε και θα περιμενεισ απο αυτον συνελθε ρωτα και εμας της ποαντρεμενες ποσα χρονια εχουμε να παμμε για ενα καφε>/
Reply With Quote
αντρας
νέο μέλος
αντρας's Avatar

Ο αντρας, μπήκε στην παρέα στις 22-11-13, και έχει δημοσιεύσει 2 μηνύματα.

αντρας is offline αντρας is offline  
γυναικες δεν ειναι υποχρεωμένος κανενας αντρας να σας πληρώνει τα εξοδα σας τα εξοδα πρεπει να μοιράζονται η να πληρώνει ο καθενας τα δικα του.. ισοτιτα εχουμε. εγω οταν βγαινω με την κοπελα που εχω παντα τα δικα μου βαζω καποιες δεν τους αρεσε αυτο αλλα δεν με ενδιαφερει το τι θα πουνε, το θεωρώ μεγαλη κοροιδια και απετιση να μην βαζει τα εξοδα της ακομα και στο πρωτο ραντεβου νιωθω οτι δεν με υπολογιζει η οτι ψαχνει να βρει εναν κοροιδο οπος ψαχνετε ολες.. τωρα πλεον εργαζεστε ολες εχετε τον μισθο σας το αυτοκίνητο σας οσα εχει και ενας αντρας και δεν το καταλαβαινω οταν βγαίνετε με το αγορι σας να μην πληρωνετε; διλαδι τα λευτα του να ειναι και για τους δυο και τα λευτα σας να ειναι λευτα σας μονο για εσας.. και το κοροιδο να πληρωνει.. ζουμε το 2013 και εχουμε ισότητα.. δεν ζουμε το 1940
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων