Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Χρύσα μου έμπλεξες δυστυχώς σε μια κατάσταση που αν την προχωρήσεις θα πληγωθεί και ο σύντροφός σου αλλά πιθανώς και εσύ.Ιδίως αν διαπιστώσεις οτι οι προθέσεις του γιατρού είναι διαφορετικές απο τις δικές σου.Όλα είναι θέμα μυαλού.Αυτό πρέπει να ξεκολλήσει.Σκέψου μόνο τις στιγμές και τα όνειρα που κάνετε με το συντροφό σου.Εφόσον γράφεις οτι μεταξύ σας δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και τον αγαπάς, απ'οτι καταλαβαίνω, αξίζει να δηλητηριάζεις τη σχέση σου για κάτι εντελώς αβέβαιο;Γιατί τη δηλητηριάζεις μόνο με τις σκέψεις που κάνεις....Πώς θα σου φαινόταν αν ο φίλος σου έκανε κάτι τέτοιο;Έχω κι εγώ μακροχρόνια σχέση και θεωρώ οτι είναι λογικό κάποιες φορές να μας μπεί μια χαζή ιδέα στο μυαλό.Άν κάτσεις όμως να σκεφτείς τι άνθρωποι κυκλοφορούν εκεί έξω,είτε αναποφάσιστοι,είτε μαμάκηδες ειτε οτιδήποτε άλλο θα καταλάβεις οτι δεν αξίζει σε καμμία περίπτωση να αφήσεις έναν άνθρωπο που σ'αγαπάει κ αγαπάς και με τον οποίο η σχέση σας είναι αληθινή με προοπτικές.Άλλη περίπτωση το να μη πηγαίνει άλλο και να αναγκαστείς να χωρίσεις κι άλλο το να σου μπεί μια ιδέα στο μυαλό χωρίς να είσαι σίγουρη για τίποτα.Συμβουλή μου;Σκέψου αν σου λείπει κάτι απο τη σχέση σου και προσπάθησε εφόσον είστε καλά να εκτιμάς το γεγονός οτι έχεις πλάι σου έναν άνθρωπο που σε νοιάζεται και σ'αγαπά.Ξέρεις πόσες κοπέλες θα ήθελαν να το έχουν αυτό;Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να παραμείνετε αγαπημένοι κι ευτυχισμένοι με τον σύντροφό σου!!! Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα!
Reply With Quote