Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Sonia_92
νέο μέλος
Sonia_92's Avatar

Η Sonia_92, μπήκε στην παρέα στις 29-12-17, και έχει δημοσιεύσει 10 μηνύματα.

Sonia_92 is online Sonia_92 is online  
Προεπιλογή Ο σύντροφός μου δεν επιθυμεί να κάνει οικογένεια
Κορίτσια καλησπέρα,

Ονομάζομαι Σόνια, είμαι 25 ετών και σύντομα τελειώνω τις σπουδές μου. Μετά το πρώτο μου πτυχίο έκανα μεταπτυχιακές σπουδές και ετοιμάζομαι πλέον να οργανώσω τη ζωή μου αποκτώντας μια σταθερή εργασία. Για χρόνια είχα σοβαρό δεσμό με ένα παιδί της ηλικίας μου. Ωστόσο, πριν από ένα χρόνο γνώρισα έναν άλλο άντρα που είναι λίγο μεγαλύτερος μου (32 ετών) με αποτέλεσμα να χωρίσω και να κάνω μια νέα σχέση μαζί του. Πρέπει να ομολογήσω ότι περνώ πολύ ευχάριστες στιγμές μαζί του. Σε αντίθεση με τον προηγούμενο σύντροφό μου προσέχει πολύ τον εαυτό του και πάντα κάνουμε πολλές δραστηριότητες μαζί. Έμπρακτα με νοιάζεται και με αγαπά. Αντίστοιχα κι εγώ νιώθω ότι δεν είμαι απλά ερωτευμένη μαζί του αλλά τον νοιάζομαι πολύ. Το πρόβλημά μου είναι ότι ο συγκεκριμένος άντρας μου έχει εκφράσει ότι δεν φαντάζεται τον εαυτό του να κάνει οικογένεια. Η ιδέα του να κάνει παιδιά τον αγχώνει ιδιαίτερα. Εγώ σκέφτομαι ότι στο μέλλον θα ήθελα να κάνω οικογένεια. Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα πρέπει να τελειώσω τη σχέση μου μαζί του παρά το γεγονός ότι με κάνει να περνάω πολύ όμορφα ή να μη σκέφτομαι τόσο πολύ το μέλλον αλλά να χαρώ το παρόν της σχέσης μας;

Σας ευχαριστώ που διαβάσατε τις σκέψεις μου και περιμένω με χαρά τις απόψεις σας.
Reply With Quote