Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 23:32 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Παρακαλώ την βοήθεια σας!!!!! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
penny_a
νέο μέλος
penny_a's Avatar

Η penny_a, μπήκε στην παρέα στις 20-12-10, και έχει δημοσιεύσει 14 μηνύματα.

penny_a is offline penny_a is offline  
Προεπιλογή Παρακαλώ την βοήθεια σας!!!!!
Γειά σας!
Θα ήθελα την άποψη σας..
Πριν 8 μήνες στην εταιρεία που δουλευα γνώρισα ενα παιδί, τον οποίο ερωτεύτηκα σχεδόν αμέσως.. Το παιδί αυτο τυχαίνει να συνεργάζεται με τον πατερα μου οπότε κ εγώ κ εκείνος ξέραμε ο ένας για τον άλλο! Όταν λοιπον γνωριστήκαμε αρχίσαμε να βγαίνουμε μιας κ εγω ήμουν νεοφερμένη στην πόλη, αλλά απο την αρχή φάνηκε οτι η σχέση μασ δεν είναι καθαρα φιλική..Στην αρχή τα πράγματα ήταν πολύ καλα μεταξύ μας, βγαίναμε μου χε πει οτι του αρέσω πολυ σαν κοπέλα, σχεδιάζαμε να κάνουμε πολλά πράγματα μαζι.. Το μεγάλο πρόβλημα σε όλα αυτά είναι οτι εκείνος λόγω της δουλειάς λείπει για διαστήματα εκτος, κ αρκετές φορές μαζί με τον πατέρα μου. Όλο αυτό το διάστημα επικοινωνούμε συχνά, εκτός απο ένα διάστημα ενός μήνα που είχα σπαστεί άσχημα μαζί του κ αποφάσισα να μην τον ξαναπάρω (έλειπε τότε) κ κάποια στιγμή με πηρε κ μου παραπονέθηκε ότι τον ξέχασα κ δεν τον πέρνω πια τηλ.. οπότε η επικοινωνιά μας ξανα αποκαταστάθηκε..Έχουμε συζητήσει αρκετές φορές το θέμα των σχέσεων, κ στην κυριολεξία ανα πέντε λεπτά μπορεί να μου λεει οτι θέλει να έχει μια κοπέλα και δεν αντέχει τα μοναχικά βράδια πια, κ την επόμενη στιγμή μου λέει οτι δεν θέλει σχέση..Τα ίδια ακριβώς λέει κ στον πατέρα μου κ πριν μια βδομάδα ρώτησε τον πατέρα μου, πως θα αντιδρούσε σε περίπτωση που εγω εμπλεκα με κάποιον που η δουλεια του ειναι αυτη, να είναι δηλαδη αναγκασμενος να φεύγει απο δω κ απο κει, κ τι να κανει?να κανει σχεση ή οχι?κ καλα τυχαια!!!! Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ πως να τον πείσω ότι δεν εχω κανενα πρόβλημα με αυτό, κ τι αλλο να κανω που είναι τόσο μπερδεμένος.. Τον καταλαβαίνω εφόσον είναι λίγο δύσκολο να ξεκινήσει μια σχεση αφου βλεπόμαστε μια φορά στο τόσο, αλλά είμαι τρελά ερωτευμένη...
Reply With Quote
penny_a
νέο μέλος
penny_a's Avatar

Έχει κανείς παρακαλώ να μου προτείνει κάτι? Αυτή η κατάσταση έχει αρχίσει να με αρρωσταίνει...
Reply With Quote
eleniboboti88
νέο μέλος
eleniboboti88's Avatar

Η eleniboboti88, μπήκε στην παρέα στις 28-12-10, και έχει δημοσιεύσει 30 μηνύματα.

eleniboboti88 is offline eleniboboti88 is offline  
Γειά σας!
Θα ήθελα την άποψη σας..
Πριν 8 μήνες στην εταιρεία που δουλευα γνώρισα ενα παιδί, τον οποίο ερωτεύτηκα σχεδόν αμέσως.. Το παιδί αυτο τυχαίνει να συνεργάζεται με τον πατερα μου οπότε κ εγώ κ εκείνος ξέραμε ο ένας για τον άλλο! Όταν λοιπον γνωριστήκαμε αρχίσαμε να βγαίνουμε μιας κ εγω ήμουν νεοφερμένη στην πόλη, αλλά απο την αρχή φάνηκε οτι η σχέση μασ δεν είναι καθαρα φιλική..Στην αρχή τα πράγματα ήταν πολύ καλα μεταξύ μας, βγαίναμε μου χε πει οτι του αρέσω πολυ σαν κοπέλα, σχεδιάζαμε να κάνουμε πολλά πράγματα μαζι.. Το μεγάλο πρόβλημα σε όλα αυτά είναι οτι εκείνος λόγω της δουλειάς λείπει για διαστήματα εκτος, κ αρκετές φορές μαζί με τον πατέρα μου. Όλο αυτό το διάστημα επικοινωνούμε συχνά, εκτός απο ένα διάστημα ενός μήνα που είχα σπαστεί άσχημα μαζί του κ αποφάσισα να μην τον ξαναπάρω (έλειπε τότε) κ κάποια στιγμή με πηρε κ μου παραπονέθηκε ότι τον ξέχασα κ δεν τον πέρνω πια τηλ.. οπότε η επικοινωνιά μας ξανα αποκαταστάθηκε..Έχουμε συζητήσει αρκετές φορές το θέμα των σχέσεων, κ στην κυριολεξία ανα πέντε λεπτά μπορεί να μου λεει οτι θέλει να έχει μια κοπέλα και δεν αντέχει τα μοναχικά βράδια πια, κ την επόμενη στιγμή μου λέει οτι δεν θέλει σχέση..Τα ίδια ακριβώς λέει κ στον πατέρα μου κ πριν μια βδομάδα ρώτησε τον πατέρα μου, πως θα αντιδρούσε σε περίπτωση που εγω εμπλεκα με κάποιον που η δουλεια του ειναι αυτη, να είναι δηλαδη αναγκασμενος να φεύγει απο δω κ απο κει, κ τι να κανει?να κανει σχεση ή οχι?κ καλα τυχαια!!!! Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ πως να τον πείσω ότι δεν εχω κανενα πρόβλημα με αυτό, κ τι αλλο να κανω που είναι τόσο μπερδεμένος.. Τον καταλαβαίνω εφόσον είναι λίγο δύσκολο να ξεκινήσει μια σχεση αφου βλεπόμαστε μια φορά στο τόσο, αλλά είμαι τρελά ερωτευμένη...
polu poluploko :/ mipws na min kaneis tpt ki apla na ton ksexaseis? ean einai dunaton..mipws pligwtheis perissotero meta..kai mono pu leei ti mia thelei sxesi kai tin alli oxi..fainetai pws oute ki autos xerei ti thelei.. :/ gt den ton pianeis na tu peis ti pragmatika niwtheis..?etsi tha eisai ki esu kalutera me ton eauto su kai tha deis kathara kai ti thelei ki o allos.. :) piase kai milatu.. nomizw pws einai to kalutero...
Reply With Quote
penny_a
νέο μέλος
penny_a's Avatar

Euxaristo poly gia tin apantisi sou eleni! einai ontos poly polyploko to olo thema.. to xo skeftei k go na tou miliso alla fovamai logo tis sxesis tou me ton patera mou! prosopika pisteuo oti exo kanei tromera lathi! kapoia stigmi mou pe oti tou areso poly san kopela k go den edosa kamia simasia sta logia tou k sunexisa na tou leo ta dika mou.. k genika eno arxika itan sigouros oti thelei sxesi, meta apo ena diastima arxise na leei mia etsi k mia allios! To megalo provlima vlepeis einai oti auton ton paratise i proin tou logo tis douleias tou, k exei megali anasfaleia. alla k go den kano tpt gia na katalavei oti den me enoxlei (alloste k o mpampas m tin idia douleia kanei-exo sinithisei). Alla k s auto kano ena tromero lathos! synexeia gkriniazo pou feugei o mpampas m i pou anagkazomai ego na fygo. pos loipon na me pistepsei oti ego den exo provlima me to pane ela pou apaitei i douleia mas? kano tromera lathi nomizo.. ti les k esu?
Reply With Quote
eleniboboti88
νέο μέλος
eleniboboti88's Avatar

Η eleniboboti88, μπήκε στην παρέα στις 28-12-10, και έχει δημοσιεύσει 30 μηνύματα.

Πεννυ μου..εγω λεω να μην φοβασαι λογο της σχεσης του με τον πατερα σου..ισα ισα μπορει να τον συμπαθει κιολας..κι αφου μιλανε και τον συμβουλευεται οπως ειπες στο ποιο πανω κειμενο αρα θα εχουν και καλη σχεση..επομενως αυτο να ειναι το τελευταιο που να σε αποσχολει...εσυ να κανεις οτι λεει η καρδοθλα σου..αλλα αν δεν του μιλησεις...δεν θα γινει τπτ και μετα μπορει να μετανιωνεις για πραγματα που δεν εκανες και το αφισες να φυγει ετσι...τολμα το..αφου θπαρχει ενδιαφερον απ την πλευρα του..πιασε και μιλα του..κανονισε να πατε για κανενα καφεδακι..και πες του πως νιωθεις..δεν ειναι κακο..κι αν σου πει για τα ταχιδια κλπ δωστου να καταλαβει πως δεν εχεις προβλημα και χερεις πως ειναι αφου το ζεις και με τον πατερα σου..ενταχει ειναι δυσκολη η δουλεια του και οπως λες ταχιδευει τακτικα..αλλα δεν νομιζω πως αυτος ειναι λογος για να μην ειστε μαζι..ισα ισα θα κανει και πιο δυνατη τη σχεση σας..εγω λες να του πεις τι νιωθεις..αφου κι αυτος απεξω απεξω εδιξε πραγματα για σενα...μιλα του μην χανεις ευκαιρια...και να δεις που θα ειστε μαζι και καλα:) σου το ευχομαι ολοψυχα κουκλα μου καλη χρονια να εχεις και να πανε ολα οπως τα θελεις..αλλα μιλα του..ειμαι υπερ σε αυτο:*
Reply With Quote
penny_a
νέο μέλος
penny_a's Avatar

Με το καλό αν γυρίσει θα πάω σπίτι να του μαγειρέψω και να δουμε ταινία, ίσως είναι μια ευκαιρία να του εκφράσω τα συναισθήματα μου... Αχ μακάρι!!! Καλή χρονιά κ σε σένα ελένη!!!! Οτι επιθυμείς!!!!
Reply With Quote
eleniboboti88
νέο μέλος
eleniboboti88's Avatar

Ευχαριστω και για τιν δικη σου απαντηση στ δικο μου θεμα.... :)))
φιλια πολλα και να χουμε μια υπεροχη χρονια
Reply With Quote
@ndri@n@
νέο μέλος
@ndri@n@'s Avatar

Η @ndri@n@, μπήκε στην παρέα στις 23-01-11, και έχει δημοσιεύσει 4 μηνύματα.

@ndri@n@ is offline @ndri@n@ is offline  
Συνήθως τέτοιες καταστάσεις θέλουν χρόνο.Αυτό να του πεις. Οτι το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να το ζήσετε κι όπου σας βγάλει. Εχει βέβαια ήδη μια άσχημη εμπειρία με την πρώην του αλλά στη ζωή τίποτα δεν είναι προδιαγεγραμμένο και ποτέ δε μπορείς να ξέρεις που θα σε οδηγήσει μια σχέση. Αυτά να συζητήσετε και νομίζω θα πάνε όλα καλα!!
Αλήθεια, του μίλησες;;;
Reply With Quote
penny_a
νέο μέλος
penny_a's Avatar

Γεια σας και πάλι! Οχι δεν του μίλησα..Λείπει καιρο τώρα. Κ εχει κάνει κάτι πολυ τραγικό κατα την γνώμη μου. Λοιπον εχω να τον δω ενα μηνα. Ελειπα εγω λόγω γιορτων κ τωρα αυτος λογω δουλειας. Το διαστημα αυτο εγω ειχα αποφασισει να μην τον ενοχλησω κ ετσι δεν τον πηρα καθολου τηλ. Με πηρε την πρωτοχρονια για χρονια πολλα, επειτα του στειλα μνμ κ διαπιστωσα οτι κατι εγινε με το κιν. (Δεν επαιρνε τα μνμ). Λιγες μερες πριν με πηρε τηλ και μου ειπε οτι το εχασε το κιν (με πηρε απο το εταιρικο) και οτι το βραδυ θα μου στελνε μνμ να μου δωσει το καινουριο. Ακομα το περιμενω.... Εχω βεβαια αλλα δυο τηλεφωνα του, αλλα το κανονικο γτ δεν μου το δινει? Δεν τον καταλαβαινω... Τι παιχνιδια ειναι αυτα? Πενταχρονα είμαστε?
Reply With Quote
aimilia
τακτικό μέλος
aimilia's Avatar

Η aimilia, μπήκε στην παρέα στις 13-01-11, ταυρος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 98 μηνύματα.

aimilia is offline aimilia is offline  
μμ κοιτα δεν 3ερω γτ δν στο εδωσε δεν νωμιζω ομωσ να μν ειθελε να στο δωσει αν ηταν ετσι δν θα σ ελεγε καθολου.. μηπως ομως αντη να παιζεται ετσι να βρεθειτε καπου κ να τ πειτε isws tote katalabeis k tn logo
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited