Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 09:49 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: facebook Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
kardoulini
νέο μέλος
kardoulini's Avatar

Η kardoulini, μπήκε στην παρέα στις 09-01-11, και έχει δημοσιεύσει 12 μηνύματα.

kardoulini is offline kardoulini is offline  
Προεπιλογή facebook
Καλησπερα σας.Θελω την γνωμη σας γιατι θα τρελλαθω στο τελος.Εδω και 4 χρονια εχω σχεση μ'εναν αντρα και πραγματικα πιστευα οτι βρηκα τον καλυτερο συντροφο.Με αγαπουσε με λογια και με πραξεις,και ειμαστε πολυ δεμενοι εως σημερα.
Τους τελευταιους μηνες επεσε πολυ ψυχολογικα για διαφορους λογους,και προσπαθησα να ειμαι διπλα του.Ομως τον τελευταιο καιρο ανακαλυψα οτι ειχε facebook κρυφα απο μενα,αλλα το ανακαλυψα,τον παρακολουθουσα και εβλεπα οτι ουσιαστικα τρελαθηκε με μια τυπισσα.Ολες τις ελευθερες ωρες εκει.Να εχουν διαλογους και να βλεπω το αγορι μου οχι με κατι χτυπητο,αλλα να φλερταρει με την αλλη.Κρατηθηκα αλλα δεν αντεξα πολυ,του ειπα αυτα που ανακαλυψα,σκοτωθηκαμε δεν παραδεχοταν τιποτα,οτι απλα ειναι μια φιλη εκει,και μετα διεγραψε τον λογαριασμο.Επισης εκανε σαν τρελος στην προοπτικη να τον αφησω.
Λιγες μερες μετα εφτιαξε αλλον γιατι νομιζε οτι δεν θα τον βρω.Φυσικα κατευθειαν με αυτην ασχολειται.
Οπως καταλαβαινετε θελει και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.
Αν εγω το εκανα θα του αρεσε?Μετα τι ''σκιζεται'' οτι με αγαπα?Δηλαδη αν η αλλη του'δινε ελπιδα θα ξεχναγε ολα οσα περασαμε?Αυτη ειναι απο αλλη πολη.
Ποσο ηλιθιοι ειναι οι αντρες?Ερωτευτηκε μια γυναικα που βλεπει σε φωτογραφιες?
Κι εγω τι να κανω?Και την πρωτη φορα που μιλησα δεν εγινε τιποτα.
Εχει φωλιασει η αμφιβολια μεσα μου για τα καλα και πιεζομαι μεσα μου.Δεν εχει αλλαξει η συμπεριφορα του απεναντι μου.
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 47 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

faery is offline faery is offline  
Καρδούλα μου...τους εξιτάρει το καινούριο...τόσο απλά...ας είναι και μακράν χειρότερο από αυτό που έχουν!

Και ναι...έχεις δίκιο...είναι τόσο ηλίθιοι όσο δεν φαντάζεσαι....!
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
aimilia
τακτικό μέλος
aimilia's Avatar

Η aimilia, μπήκε στην παρέα στις 13-01-11, ταυρος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 98 μηνύματα.

aimilia is offline aimilia is offline  
dn 3erw alla ontws h antres e3itarontai apo t neo an ta xazaaa alla mhpws kardoulinh 8a eprepe na deis pana apo ola na eisai esu kala na noiw8eis eutuxhsmenh? egw leew an t suzhthset mia fora kai na tn rwthseis gt ta kanei auta kai an den ala3ei kati mipws prepei na sunexiseis parakatw? :/
Reply With Quote
kardoulini
νέο μέλος
kardoulini's Avatar

aimilia μια κουβεντα ειναι και αυτη.Ειχα καποιες λιγες σχεσεις πριν,και ο ενας ηταν χειροτερος απο τον αλλον.
Μονο με αυτον ενιωσα,οτι δινω και παιρνω,οτι αγαπαω και αγαπιεμαι.Και η συμπεριφορα του δεν εχει αλλαξει απεναντι μου.Εκτος απο αυτο που γινεται τον τελευταιο καιρο.Νομιζεις οτι εγω νιωθω καλα?Να περνανε οι μερες και να ειμαι στην αμφιβολια για το τι γινεται?
Reply With Quote
aimilia
τακτικό μέλος
aimilia's Avatar

Η aimilia, μπήκε στην παρέα στις 13-01-11, ταυρος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 98 μηνύματα.

aimilia is offline aimilia is offline  
se katalabenv oti den einai eukolo exeis sxesh 4 xronia ta opoia den einai liga kai se katalabenw kai egw exw sxesh 2 xronia omws kai eixa ftasei sto shmeio na xwrisw gt sumbenanai pl k to mono pou pername htan fasaries kai egw na ka8omai mera nuxta na klaiw k to mono pou katafera na katastrefw emena alla h lush eir8e otan katsame kai balame kato oti sunebene kai gt tote ola lu8hkan kai g auto s lew oti kapoies fores o xorismos einai g kalo alla efwson m lees oti mono auto kanei na milaei mazh ths kai se ola ta oipolupa einai o idios tote h gnwmh mou panta einai na katsete na t suzhthsetai na tn rwthseis gt ginete ollo auto gt se kanei na noiw8eis amfiboleia kai gt s krubete isws etsi na katalabeis th sumbenei h th 8a htan to kalutero kai g sena k g auton
Reply With Quote
e11ie
νέο μέλος
e11ie's Avatar

Η e11ie, μπήκε στην παρέα στις 15-03-11, και έχει δημοσιεύσει 11 μηνύματα.

e11ie is offline e11ie is offline  
Μια απο τα ιδια κ εγω..
Μονο που εμενα ηταν κ γνωστη μας...
Τι εκανες τελικά καρδουλινι? Με ενδιαφερει πολυ να μαθω κ να συμβουλεψουμε η μια την αλλη... (Καλα το τι καταρες εχει φαει το φεησμπουκ δεν υπαρχει :))))))
Reply With Quote
kardoulini
νέο μέλος
kardoulini's Avatar

γεια σου e11ie!
Να δεις τι καταρες εχει φαει απο μενα το facebook!!Αν και καταλαβαινω πως οταν ο αλλος θελει να τα κανει αυτα θα τον βρει τον τροπο ειτε μεσω facebook ειτε εκτος.Απλα το f/b τους εχει λυσει τα χερια στο φλερτ.Εγω αρχισα να χρησιμοποιω το δικο μου λογαριασμο που ηταν ψευτικος και κατα καποιο τροπο του εκανα αντιποινα.Αρχισα να του δειχνω λιγοτερο ενδιαφερον και αρχισε να ''τσιμπα''.Μετα δεν ειχε ορεξη να κανει τα δικα του.Επισης τον παρακολουθω στενα.
Να σου πω κατι?Αυτη η κατασταση με εκανε να ξενερωσω παρολο που τον αγαπω.Οταν εισαι για 4 χρονια απολυτα σωστη στον αλλον περιμενεις το ιδιο και απο εκεινον.Οι αντρες ομως την εχουν δει καπως και σε αυτο φταιμε οι γυναικες ετσι που εχουμε καταντησει.Οταν υπαρχουν τοσες λυσσαρες πριθυμες που τους το δινουν στο πιατο?
Μετα λεμε γιατι χαλασαν οι αντρες.
Παντως πλεον καταλαβα οτι το να βρεις σωστο αντρα εχει καταντησει σαν να κερδισεις στο ΤΖΟΚΕΡ!Ονειρο...
Εγω ορκιστηκα οτι δεν θα συμβιβαζομαι.Τον αντρα μου δεν θα τον μοιραζομαι με αλλες.Δεν γουσταρω ουτε φλερτ με αλλες ουτε πολλα πολλα.Ποσο μαλλον να φτανουν και στο απροχωρητο...Και αυτα που κανουν στο f/b απιστια ειναι,γιατι τα κανουν κρυφα απο μας.
Εγω θα κανω συζητηση και αν ο αλλος εξακολουθει απλα θα φευγω.Τοσο καιρο ημουν χαλια ψυχολογικα.Δεν γινεται αλλο.
Reply With Quote
e11ie
νέο μέλος
e11ie's Avatar

Πιστευω ομως οτι για να φτασουν στο σημειο να ψαχνονται ισως καπου εχουμε φταιξει κ εμεις... Τι εννοω.. ας πουμε για παραδειγμα εγω ειχα παραμελησει τον εαυτο μου.. ουτε διαθεση ειχα να φτιαχτω, να βαφτω... με ειχαν συνεπαρει τα καθημερινα προβληματα κ ειχα αφεθει.. με τους φιλους μου ειχα απομακρυνθει.. ειχα αρχισει επισης να νιωθω οτι ειμαι δεδομενη για εκεινον.. Μεγα λαθος...
Ολο αυτο που συνεβει ομως μετα μου εσκασε ενα γερο χαστουκι να ξυπνησω κ να συνειδητοποιησω οτι οχι μονο αυτος αλλα κ εγω ημουν δυστυχισμενη.. Βλεπεις ομοιοτητες σε αυτα που σου λεω? Γιατι κ εγω νιωθω για το αγορι μου οτι ειναι ο καλυτερος απο αυτους που βρισκονται εκει εξω κ με τη μικρη εμπειρια που εχω...δεν θελω να τον χασω. Απλα νομιζω οτι πρεπει να ταρακουνηθουν... ειτε αυτο λεγεται ζηλεια.. είτε λιγο φτυσιμο.. κ σιγουρα να μην ειμαστε δεδομενες για κανεναν..
Reply With Quote
kardoulini
νέο μέλος
kardoulini's Avatar

Καλησπερα !!
Σιγουρα να παραμελεις τον εαυτο σου ειναι μεγαλο λαθος,και για την σχεση σου αλλα κυριως για σενα την ιδια.Στην δικη μου περιπτωση ομως δεν ισχυε αυτο.Μπορω να πω οτι τωρα ειμαι και νιωθω ωραιοτερη ααπ'οτι ημουν πριν λιγα χρονια.Κι εγω τον δικο μου δεν τον παραμελησα ποτε!
Και η Μονικα Μπελουτσι να ημουν παλι τα ιδια θα εκανε.Γιατι οπως ειχε γραψει πολυ σωστα μια φιλη παραπανω τους εξιταρει το καινουργιο.Και εμας μας κυνηγησαν στην αρχη,και φλερτ και τηλεφωνα και μηνυματα και''ποτε θα τα πουμε,θελω να σε δω'',και μετα κυλαει ο χρονος και ξεθυμαινει ο ερωτας..
Και ο αντρας ειναι κυνηγος και πρεπει να βρει νεο θηραμα ,αλλα να κρατησει και το παλιο!(που να ριξω μουντζα!!!)Μας αγαπανε αλλα δεν σκιζονται κιολας να παρουν τηλ. να βγουμε κ.τ.λ.γιατι ειμαστε παντα εκει να περιμενουμε σαν τα χαζα!

Και αυτα τα κανουν σε εμας που εχουμε σχεση,φαντασου πως ζουν παντρεμενοι που ειναι χρονια μαζι.Το δεδομενο δεν το γλυτωνεις ειδικα οταν εισαι παντα εκει γι'αυτους.Φτυσιμο θελουν για να τρεχουν απο πισω και να μην δειχνεις τα αισθηματα σου.Αυτο ομως ειναι δυσκολο αν δεν εισαι τετοιος χαρακτηρας.Γιατι κι εγω δεν μπορω να προσποιηθω κατι που δεν ειμαι.Παντως σε εμενα λειτουργησε η αδιαφορια.Καταλαβε οτι δεν θα ειμαι εκει αν συνεχισει τις βλακειες του και συνηλθε.
Οποιος θελει να ειναι πραγματικα μαζι μας να ειναι,οποιος δεν θελει στο καλο του.
Reply With Quote
e11ie
νέο μέλος
e11ie's Avatar

Φυσικα! Εχεις δικιο πλαι μας πρεπει να ειναι επειδη θελουν...
Αχ αυτο το καινουριο.. που μπορει να τα καταστρεψει ολα κ μπορει να ειναι απλα μια φουσκα, ενας ενθουσιασμος ...
Εμενα ισχυριζεται οτι το συμβαν τον εκανε να καταλαβει οτι δεν μπορει να ζησει χωρια μου.. κ προσπαθω να τον πιστεψω... απλα καταληγω σε αυτο που λες.. ποσο διαφορετικα ονειρευομουν τα πραγματα.. για ποιο γαμο κ ποια οικογενεια να μιλησω...? Ειναι τελικα ουτοπικα ολα αυτα..? :(
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2019 Jelsoft Enterprises Limited