Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 20:49 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Οικογένεια VS φίλος.... Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
celina
Θεσσαλονίκη
celina's Avatar

Η celina, μπήκε στην παρέα στις 01-03-12, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, είναι 26 ετών, Σκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 81 μηνύματα.

celina is offline celina is offline  
Προεπιλογή Οικογένεια VS φίλος....
Κορίτσια καλησπέρα.Όσες έχετε παρακολουθήσει λίγο της ιστορίες μου θα έχετε καταλλάβει ότι ''ζώ'' σε δύο οικογένειες.Με τους γονείς μου και με το φίλο μου. Λοιπόν αυτή τη φορά τα πράγματα είναι μπερδεμένα πάρα πολύ για μένα... Ενω οι γονείς μου στην αρχή έδειχναν να συμπαθούν το αγόρι μου εδώ και αρκετό καιρό( στην άρχη διακριτικά και αργότερα όλο και πιο φανερά) ξεκίνησαν να τον αντιπαθούν...Φυσικά το συναίσθημα αυτό ήταν αμιβαίο και απο το φίλο μου διότι του μετέφερα τη γνώμη των γονιών μου και τις συζητήσεις που κάναμε.Ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί και αυτός έκανε το ίδιο μαζί μου και έτσι ήταν αμιβαίο...Το θέμα είναι τώρα ότι οι γονείς μου και ιδιαίτερα ο πατέρας μου δεν θέλει ν' ακούει τίποτα γι αυτόν και το ίδιο ισχύει και για το φίλο μου.Ο πατέρας μου ώς πιο μγάλος προσπαθεί να κρίψει το γεγονός ότι δεν τον θέλει αναφέροντας τον σε διάφορες συζητήσεις οπού εκεί διακρίνει ο καθένας καθαρά την ξυνήλα και την αηδία που βγάζει όταν μιλάει γι αυτόν...Δεν ξέρω το λόγο που έχει σταφεί τόσο εναντίον του φίλου μου γιατί αυτός κάθε φορά που έβλεπε τους γονείς μου ήταν ευγενικός και πραγματικά συμπαθείς...Ο φίλος μου όμως με την αυμπεριφορά των γονιών μου έχει στραβώσει πάρα πολύ και δεν θέλει ούτε να τους βλέπει... Και για να μπώ στο ψητό. Όπως ξέρετε έχει ξεκινήσει η μεγάλη βδομάδα και οι περισσότεροι όπως και τα Χριστούγεννα θέλουν να είναι με αγαπημένα πρώσοπα.Εμείς (λόγο του ότι ο παππούς μου είχε ένα χωράφι σ' ένα χωριο κόντα εδώ που μένω) έχουμεχτύσει εκεί ένα σπίτι. Οι γονείς μου, κατεβαίνουν κάθε Σκ εκεί..Το έχουν κάνει όλο μόνοι τους.Εγώ δεν πηγαίνω συχνά εκεί γιατί εκτός του ότι δεν οδηγό θέλω να μένω κοντά με τοφίλο μου. Πως μηλούσαμε σήμερα με το πατέρα μου μου λέει πως τη Μ.Πέμπτη θα κατεβούν εκεί και με ρωτάει αν θα πάω και γω μαζί τους.Λέω μάλλον θα έρθω δεν ξέρω.Μετά απο λίγα λεπτά με ρωτάει θα έρθει και το αγόρι σου κάτω; Και καλά για ναα δει πόσα άτομα θα είμαστε για να κανονίσει για φαγητό.Λέω δεν έχουμε μηλήσει ακόμα και δεν ξέρω μου λέει καλά.Το λέω στο φίλο μου και μου λέει δεν υπάρχει περίπτωση να έρθω ούτε για μισό λεπτό.Για τους γονείς σου σου έχω πει τη γνώμη έχω και αυτή δεν αλλάζει.Προσπάθησα να τον πείσω λέγοντας του πως απ τη Πέμπτη μετά είναι πολλές μέρες και δεν θα τον δώ και αρκέστηκε μόνο στο να μου πεί οκ θα έρχομαι να σε βλέπω.Λέω και αν μου πουν οι γονείς μου να ανέβεις πάνω; (Ξέρετε όχι απο κακία..Όπως φέρονται οι περισσότεροι σε κάποιον γνωστό...)Λέει πες τους ότι δεν γουστάρω.Του είπα να βρεθούμε αύριο απο κοντά να τα πουμε....Κορίτσια τι θα κάνω; Δεν είμαι σίγουρη αν εγώ έχω φέρει τα πράγματα σ'αυτή τη κατάσταση αλλα προσπάθησα να τα διορθώσω ομώς πάνατα κάτι γινόταν και βρισκ'ομουν πάλι στη μέση.Δεν μου αρέσει να είμαι σε δυο στρατόπεδα γιατί είναι και οι δυο άνθρωποι που αγαπάω....Εσείς τι λέτε
Reply With Quote
STEFANI
τακτικό μέλος
STEFANI's Avatar

Η STEFANI, μπήκε στην παρέα στις 16-03-12, αιγοκερως στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 55 μηνύματα.

STEFANI is offline STEFANI is offline  
Κλημέρα και απο εμενα..βασικα το κακο ξεκινησε οταν αρχισες να μεταφερεισ τα λογια των δικωνσ ου στο αγορι σου...φυσικο ειναι να στεναχωρηθει και να ξενερωσει κ εκεινος με την συμπεριφορα τους.το θεμα ειναι τι ηταν αυτο που εγινε και αλλαξε η συμπεριφορα των γονιων σου απεναντι στο φιλο σου.Στην αρχη αναφερεις οτι ολα πηγαινα καλα ,αλλα μετα απο λιγο αλλαξε η συμπεριφορα.
Γιατι δεν μιλας με τουσ δικουσ σου; τα ξεκαθαρα λογια σε βγαζουν απο εικασιες και μπερδεματα.Δεν μπορει οι ανθρωποι να αλλαξαν γνωμη χωρις λογο.κατι θα εγινε.συζητησε το μαζι τους.θα δεις θα το εκτιμησουν και θα ξεκαθαρισει και η υποθεση με το αγορι σου. θα ειναι πιο ωραια να περασετε καλα αυτες τις ημερες παρα να υπαρχει αγχος και γκρινια
Reply With Quote
angie
νέο μέλος
angie's Avatar

Η angie, μπήκε στην παρέα στις 25-03-12, μας γράφει από Αθήνα, καρκινος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 12 μηνύματα.

angie is offline angie is offline  
κοίτα δεν ξέρω αν το πρόβλημα ξεκίνησε επειδή μετέφερες λόγια ίσως..ανάλογα με τον άνθρωπο...αλλά ανέφερες πως στην αρχή δεν είχαν κανένα πρόβλημα με το αγόρι σου..κι έτσι όπως είπε και η stefani συζήτα το με τους γονείς να δεις για ποιο λόγο πλέον αντιδρούν έτσι...μήπως έμαθαν κάτι ή ο, οτιδήποτε άλλο...αν και απ'οτι έχω καταλάβει από άλλες ιστορίες το αγόρι σου είναι πολύ καλό... το αγόρι σου απτη μία το καταλαβαίνω αλλά προσπάθησε να του ξαναεξηγήσεις τη θέση σου και πώς νιώθεις...μην ανησυχείς όμως η κατάσταση θα ξεκαθαριστεί κάποια στιγμή απλά ελπίζω σύντομα για να περάσεις με όλους τους ανθρώπους που αγαπάς μαζί το πάσχα...
Reply With Quote
celina
Θεσσαλονίκη
celina's Avatar

Η celina, μπήκε στην παρέα στις 01-03-12, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, είναι 26 ετών, Σκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 81 μηνύματα.

Καλησπέρα κορίτσια.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση επέμβαση σας.Θα μηλίσω με τους γονείς μου και θα σας ενημερώσω άμεσα..Το θέμα είναι πως το αγόρι μου δεν σηκώνει κουβέντα έχει στραβώσει πάρα πολύ και δεν ξέρω πως να τον πείσω.Αφήστε που αυτό το καιρό του έπεσαν ένα σορό μαζεμένα προβλήματα και είναι συνέχεια μέσα στα νεύρα...Δε μπορεί να περάσει μια μέρα και να μιλήσουμε ήρεμα....
Reply With Quote
STEFANI
τακτικό μέλος
STEFANI's Avatar

Η STEFANI, μπήκε στην παρέα στις 16-03-12, αιγοκερως στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 55 μηνύματα.

STEFANI is offline STEFANI is offline  
Εδω λοιπον θα παιξεις εσυ τον καθοριστικο ρολο...ηρεμησε τον για να μπορεις να βρεις λυση. σιγουρα δεν ηταν και γιαυτο οτι καλυτερο οποτε δειξε λιγη ανοχη... αντε περιμενουμε νεοτερα...μην αφηνεις το χρονο να περναει ετσι...για να εισαι και εσυ πιο ηρεμη
Reply With Quote
linos13(alexandros)
νέο μέλος
linos13(alexandros)'s Avatar

Ο linos13(alexandros), μπήκε στην παρέα στις 24-04-12, και έχει δημοσιεύσει 2 μηνύματα.

linos13(alexandros) is offline linos13(alexandros) is offline  
geia sou... loipon tha sou milhsw ws filos... den mou exei tuxei pote na mn me theloun alla h aderfh m eixe terastio provlima... ta eixe me ena paidi pou den hthelan oi dikoi m oute zwgrafisto na ton doun....den uparxei kamia apolutos lush... to mono pou mporeis na kaneis h mazeueste oloi mazi tous anagkazeis olous na suzhthsete giati uparxoun auta ta sunaisthimata... prospathise to an kai ein duskolo...h xwrizeis :/... ein proswpikh peira 8umamai ti ginotan spiti olo gkrinia.....
Reply With Quote
celina
Θεσσαλονίκη
celina's Avatar

Γειά σου και σένα.Η αλήθεια είναι πως όπως είπες και συ λύση σ' αυτό το θέμα δεν μπορώ να δώσω.Δεν μπορώ να τους ανγκάσω να μιλήσουν γιατί ο δικός μου δεν θέλει ούτε καν να τους βλέπει τους γονείς μου.Και το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι; Επειδή είναι απο την Αλβανία και έχει αντιμετωπίσει απο μικρός το ρατσισμό του βγαίνει αυτό συχνά.Οι γονείς μου θεωρούν πως αυτό είναι κόμπλεξ που έχει.Εγω το θεωρώ ζπολύτος φυσιολογικό γιατί και γω αν ήμουν 13 χρόνια σε μια ξένη χώρα έτσι θα ένιωθα.Τώρα θα μου πεις θα πρέπει κάποια στιγμή να το ξεπεράσει.Θα συμφωνήσω απολύτος μαζί σου αλλα δυστυχώς δεν είναι στο δικό μου το χέρι να το κάνω αν ο ίδιος δεν θέλει να το κάνει....
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited