Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 10:01 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Κολλημένος πρώην με απωθημένα Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Anny
νέο μέλος
Anny's Avatar

Η Anny, μπήκε στην παρέα στις 09-05-19, και έχει δημοσιεύσει 3 μηνύματα.

Anny is online Anny is online  
Wink Κολλημένος πρώην με απωθημένα
Καλησπέρα σας, θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σε αυτό που μου συμβαίνει.
Πριν 3 χρόνια και για σύντομο χρονικό διάστημα έβλεπα τον Μάκη χωρίς δεσμεύσεις. Αφού είχαν περάσει αρκετοί μήνες και ενώ εγώ ήμουν στις αρχές νέας σχέσης με τον Γιάννη, επικοινώνησε μαζί μου ο Μάκης. Μου είπε ότι το πάλευε καιρό μέσα του να μου μιλήσει, πως έριξε τον εγωισμό του να το κάνει επειδή ήμουν από τις κοπέλες που έχουν χαραχθεί μέσα του και ένιωθε πιο άνετα.

Επειδή ήμουν στην αβεβαιότητα της νέας σχέσης, έκατσα και μίλησα μαζί του. Εκτίμησα την ειλικρίνειά του, του εξήγησα ότι είμαι αλλού, είχα μόνα όμορφα πράγματα να θυμάμαι και του είπα ότι μόλις είμαι ελεύθερη ξανά θα είναι ο πρώτος που θα τηλεφωνήσω.

Το δέχτηκε, σεβάστηκε τη σχέση μου και δεν ήθελε να δημιουργήσει πρόβλημα. Από τότε στέλνει μερικές φορές μηνύματα, σε γιορτές και τέτοια, να τσεκάρει πώς είμαι και να μου δείχνει ότι ακόμη με σκέφτεται. Ολο αυτό με κάνει να νιώθω τόσο όμορφα, με κάνει να πετάω στα σύννεφα και να είμαι πιο σίγουρη για τον εαυτό μου από ποτέ!

Όποτε με πιάνει η παραμικρή αμφιβολία ότι δεν άξιζω σαν γυναίκα θυμάμαι τα λόγια του και γεμίζω αυτοπέθηση. Εν τω μεταξύ η σχέση με τον Γιάννη εξελίχτηκε και σοβάρεψε. Έτσι ήρθε η ώρα να πω στον Μάκη ότι πρέπει να με ξεχάσει και να μην ξαναστείλει.

Από τότε έπαθε εμμονή μαζί μου. Μου έστελνε μηνύματα σχεδόν κάθε μέρα. Ότκν του απαντουσα άρχιζε να μου θυμίζει τις στιγμές που περάσαμε μαζί και να με διεκδικεί. Μου έλεγε ότι δεν μπορεί να με ξεχάσει κι ας πέρασαν χρόνια και μου εξηγουσε πόσο επηρεάζεται στην καθημερηνότητά του μόνο που με σκέφτεται. Μου ορκιζόταν ότι μόλις δείξω την ελάχιστη αδυναμία θα τρέξει να με βρει για να το εκμεταλευτεί.

Εειδή δεν ήθελα να χαλάσω τη σχέση μου με τον Γιάννη, το θέμα τότε έληξε με κοινή απόφαση με τον Μάκη να διακόψουμε κάθε επικοινωνία για να συνεχήσω ομαλά την σχέση μου με τον Γιάννη. Μπλόκαρα ακόμη και τα μηνυματά του για να μην μπαίνω σε πειρασμό εγώ κι αυτός να πάρει κι απόφαση ότι τελειώσαμε οριστικά.

Περάσανε τρεις μήνες όλα καλά, με τον Γιάννη το πάμε σοβαρά κι όλα ωραία. Μέχρι που τυχαία συνάντησα τον Μάκη στις διακοπές, σε άσχετο μέρος που δεν έχει σχέση με κανέναν μας, και τα όσα μου είπε με ξάφνιασαν και με προβλημάτισαν.

Μου είπε ότι νιώθει απίστευτα τυχερός που με πέτυχε. Οτι σέβεται απόλυτα την σχέση μου και δεν θέλει να με ενοχλεί. Αλλά είναι σίγουρος πως κάποτε στο μέλλον θα έρθει η στιγμή μας, που θα με έχει ξανά δικιά του και όποτε τον ψάξω θα είναι εκεί να με περιμένει. Είναι υπερβολικά αισιόδοξος για αυτό. Μου είπε ότι μερικές φορές βράζει με την θυμησή μου και μου στέλνει μηνυματα, παρότι δεν μπορώ να τα δω, για να το βγάλει από μέσα του. Μου τα έδειξε κιόλας. Ολα αθώα με φατσουλες και ευχές. Με παρότρυνε να συνεχήσω το μπλοκάρισμά του επειδή δεν θέλει να με φέρει σε δυσκολη θέση.

Μου είπε ακόμη ότι από όλες τις κοπέλες που είχε θα διάλεγε μόνο εμένα να ξυπνάω δίπλα του. Λέει πολλές υπερβολές όπως ότι μου άνηκε ολοκληρωτικά τότε που είμασταν μαζί κι ότι δεν ξενερώνει όσα άκυρα κι αν του ρίξω. Και πως δεν θέλει μόνο μια ξεπέτα που θα του φυγει το απωθημένο αλλά να με έχει δική του.

Δεν έχω δευτερες σκέψεις για την σχέση μου με τον Γιάννη, μην με παρεξηγήσετε. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου τα λέει όλα αυτά ο Μάκης. Δεν δικαιολείται μετά από την συντομη χαλαρή εώς ελευθερη σχέση που είχαμε χρόνια πριν! Και που βρίσκει όλη αυτή την σιγουριά ότι κάποια μέρα θα ξαναβρεθουμε μαζί. Έχω κάνει τα πάντα για να μην του αφήσω ελπίδες. Ουτε τι θέλει από εμένα καταλαβαίνω. Λέτε απλά να έφαγε κόλλημα και να υπερβάλλει? Δείχνει να πιστευει όσα λέει. Κι όταν του τελειώσει η υπομονή να με περιμένει θα προχωρήσει παρακάτω ή θα προσπαθήσει για επανασυνδεση? Τι μπορεί να σκέφτεται αλήθεια?
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων